Mieszkanie Plus to także drogi, żłobki i przedszkola

Mieszkanie Plus to program kompleksowy. Adresujemy go do wszystkich grup społecznych i dysponujemy realnymi narzędziami, by w sposób systemowy stawić czoło wyzwaniom na lokalnych rynkach mieszkaniowych – przekonuje Mirosław Barszcz, prezes BGK Nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 15 września 2016 15:12

Mirosław Barszcz podkreśla, że kluczem do powodzenia programu jest szeroka i oparta o zaufanie współpraca państwa, samorządów i inwestorów prywatnych. Dzięki temu w Polsce może powstać zupełnie nowy segment rynku, który nie miał szans na rozwój przez ostatnie ćwierćwiecze.

– Naszym celem nie jest konkurowanie z obecnymi podmiotami na rynku mieszkaniowym ani korygowanie tych segmentów rynku, które z powodzeniem funkcjonują. Przeciwnie: we współpracy m.in. z partnerami komercyjnymi chcemy animować obszary gospodarki mieszkaniowej, które są ważne społecznie, a jednocześnie mogą przynieść wymierne korzyści – zarówno w skali lokalnej, jak i ogólnokrajowej – deklarował Mirosław Barszcz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśla prezes BGK Nieruchomości, program Mieszkanie Plus rozwijany jest w ścisłej i partnerskiej współpracy z samorządami.

– Czerpiemy doświadczenia m.in. z realizacji wzorcowych osiedli w Europie Zachodniej. Naszym celem jest oferowanie ludziom doskonale zaprojektowanej przestrzeni, w ramach której będą oni mogli korzystać z szeroko pojętej infrastruktury – od dróg i transportu publicznego po szkoły i przychodnie – przekonywał prezes BGK Nieruchomości.

Zdaniem Mirosława Barszcza, doskonale zaplanowana urbanistyka może stanowić bramę dla rozwoju strategicznych dla polskiej gospodarki branż. – Weźmy przykład technologii spod znaku e-mobilności i smart city. Nie ma dziś w Polsce miejsc, gdzie te technologie mogłyby być rozwijane, testowane i udoskonalane. Tym, co hamuje dziś rozwój polskiej gospodarki, jest brak zaufania i pól współpracy między biznesem a administracją publiczną. Chcemy to zmienić – dodał Mirosław Barszcz.

BGK Nieruchomości jest spółką zależną Banku Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialną za wzmacnianie potencjału ogólnopolskiego rynku mieszkaniowego. Misją spółki jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin. BGK Nieruchomości, realizując inwestycje o istotnym znaczeniu dla lokalnych społeczności, działa na zasadach komercyjnych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych