Mieszkanie Plus. Tysiąc mieszkań w Poznaniu

Nawet tysiąc nowych mieszkań na wynajem może powstać w Poznaniu. Władze miasta podpisały list intencyjny z deklaracją o przystąpieniu do rządowego programu Mieszkanie Plus.

Autor: HouseMarket.pl 12 października 2016 11:41

List intencyjny, podpisany przez władze miasta i BGK Nieruchomości, zakłada współpracę w celu realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną. Porozumienie dotyczy nieruchomości wytypowanych przez miasto Poznań i wstępnie zaakceptowanych do dalszej analizy pod kątem realizacji inwestycji przez BGK Nieruchomości.

- Wkładem miasta miałoby być udostępnienie gruntu i wskazanie osób, które oczekują na listach socjalnych, komunalnych, a wiec tych osób najbardziej potrzebujących. Warto podkreślić, że nie konkurujemy z deweloperami. Kierujemy tę ofertę do osób uboższych - mówi Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje poznański magistrat, na realizację programu Mieszkanie Plus miasto wskazało teren przy ulicy Opolskiej. Do listopada powinien zostać przygotowany grunt na działce należącej do miasta, gdzie trwa rozbiórka starych baraków. Inwestycja mogłaby ruszyć wiosną, po zakończeniu formalności.

- Problemem jest zarówno brak odpowiedniej liczby mieszkań socjalnych dla najbiedniejszych członków naszej wspólnoty samorządowej, jak i mieszkań o dostępnym tj. niższym niż rynkowy czynszu. Dlatego po upublicznieniu planów rządu w zakresie mieszkalnictwa bezzwłocznie zadeklarowaliśmy współpracę z operatorem programu Mieszkanie Plus. Zaproponowaliśmy pola inwestycyjne, które w krótkim czasie mogą być uruchomione - wyjaśnia Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Poznania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych