Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej jest już na pierwszym piętrze

– Budujemy trzy bloki jednocześnie. Kondygnację parteru mamy już zamkniętą, zaczęliśmy pierwsze piętro – mówi Bernadeta Puczka, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej, pierwszym w Polsce mieście, które rozpoczęło budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2017 12:28

Programowi Mieszkanie Plus poświęcona będzie sesja podczas rozpoczętego dziś Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.Panel  "Mieszkanie Plus" odbędzie się 11 maja.

Mieszkania w Białej Podlaskiej budują trzy bialskie firmy: Ubit Jerzy Łaski, Dombud i Firma Budowlana Stanisław Romaniuk.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Osiedle jest kontynuacją pomysłu sprzed kilku lat. Zaprojektował je wyłoniony  w ramach konkursu warszawski architekt Jacek Nawrocki. Projekt o roboczej nazwie „Jana Kazimierza” zakładał budowę czterech nowoczesnych czterokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 13 tys. mkw. W ramach własnych środków i możliwości zrealizowaliśmy jeden blok. Obecnie w ramach programu Mieszkanie Plus budujemy trzy kolejne. Wszystkie stworzą spójny układ architektoniczny wkomponowany w cichą i spokojną okolicę w atrakcyjnej części miasta – tłumaczy Bernadeta Puczka, prezes Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej.

Biała Podlaska chce się odmłodzić

Razem ze 186 mieszkaniami powstają równolegle parkingi i place zabaw oraz tereny zielone. Metraże lokali będą niewielkie – od 40 mkw. do 55 mkw.

– Przeprowadziliśmy analizy rynku. Zbadaliśmy, jakie mieszkania budują i sprzedają nasi deweloperzy, jakie lokale cieszą się największym popytem na rynku wtórnym. Wykorzystaliśmy też nasze wieloletnie doświadczenie w administrowaniu miejskim zasobem mieszkaniowym, biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania naszych lokatorów. Uwzględniając dodatkowo trendy demograficzne okazało się, że to jest najbardziej pożądana powierzchnia. Biała Podlaska jest miastem przygranicznym, bez wielkiego przemysłu. W związku z tym siła nabywcza pieniądza u nas nie jest zbyt duża. Młodzi ludzie, którzy nie mają własnego domu, na początek szukają lokalu, na który ich stać, a to oznacza niezbyt duży metraż. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom, aby umożliwić im dobry start. Stawiamy na młodych, ponieważ zależy nam bardzo, aby nasze miasto się odmłodziło, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tej grupy, nabór będzie otwarty i dostępny dla każdego na równych zasadach – wyjaśnia prezes Bernadeta Puczka.

Rekrutacja ruszy w połowie tego roku. W spółce celowej, będącej inwestorem budowy tworzony jest w chwili obecnej elektroniczny system składania i rozpatrywania wniosków przyszłych lokatorów, aby proces ten przebiegał sprawnie i nie budził wątpliwości. Zarówno Urząd Miasta, jak i Zakład Gospodarki Lokalowej zamierzają aktywnie włączyć się w procedurę rekrutacji, udostępniając swoje zasoby i wiedzę, by pomóc wszystkim chętnym w złożeniu prawidłowego wniosku.

– Zainteresowanie mieszkaniami jest olbrzymie. Liczymy, że bardzo szybko uda nam się zamknąć proces rekrutacji – przyznaje prezes ZGL.

Mieszkanie Plus w środku dużej sypialni

Biała Podlaska jest naturalnie rozlokowana po obu stronach rzeki Krzny tworzy spokojne i przyjazne miejsce dla jego mieszkańców. Inwestycja w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus znalazła swoje miejsce po stronie północnej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych