Mieszkanie Plus w Gniewie. Prace ruszą w kwietniu

Jeszcze w kwietniu ma się rozpocząć budowa pierwszego bloku w ramach programu Mieszkanie Plus w Gniewie. To pierwsza gmina w powiecie tczewskim, która wybuduje lokale na wynajem. Do 2020 roku ma powstać 45 lokali czynszowych.

Autor: housemarket.pl 07 lutego 2018 11:15

Bloki z rządowego programu staną na osiedlu Tarasy Wierzycy. W pierwszym etapie projektu ma powstać 18 mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 28 do 52 metrów kwadratowych. Miesięczny czynsz za nie będzie wynosił około 12 zł za metr kwadratowy. Oprócz tego lokatorzy będą opłacać media.

Jak podaje miasto zainteresowanie programem jest spore. Na pierwszych 18 mieszkań zgłosiło się 40 rodzin. Wśród zgłaszających się osób znalazły się zarówno młode, jak i starsze osoby, a także rodziny, mieszkające obecnie poza Gniewem. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projektanci wykonali już szczegółową analizę urbanistyczną, trwają też prace nad dostosowywaniem planu zagospodarowania przestrzennego, aby miejsce optymalnie wykorzystać. Budowa pierwszego bloku ma potrwać rok. Prace nad wybudowaniem drugiego bloku przewidziane są na kwiecień 2019 r. Zgodnie z założeniami na wiosnę 2020 r. powstanie kolejnych 27 nowych mieszkań. W ramach inwestycji planuje się także zagospodarowanie terenu wokół bloków, w tym osiedlowe parkingi.

Inwestorem projektu jest spółka Inwest-Kom, która już uzyskała pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej, po złożeniu wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego o finansowanie zwrotne w wysokości 75 proc. całej wartości przedsięwzięcia (ok. 3 mln zł).

Wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego, wraz z koncepcją zagospodarowania terenu przy ul. Sidorowicz, gdzie miałyby powstać potencjalne nowe bloki mieszkalne, złożyła również gmina Gniew.

- Czekamy na ostateczną decyzję ze strony BGK. Jesteśmy chętni, by realizować taką inwestycję, ale wszystko zależy teraz od rządu. Bank robi analizę opłacalności, biorąc pod uwagę stopień zainteresowania tego typu mieszkaniami przez osoby z gminy i z zewnątrz. Jeśli z punktu widzenia ekonomii okaże się, że budowa mieszkań przy ul. Sidorowicz będzie zasadna, zrealizujemy ten projekt. Oczywiście nie w tym roku, ale myślę, że w 2019 r. moglibyśmy podpisać umowę - informuje wiceburmistrz Tomasz Sikora na stronie tczew.naszemiasto.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych