Mieszkanie Plus w Łodzi. Około 350 mieszkań na wynajem?

Około 350 mieszkań na wynajem może w najbliższym czasie powstać w Łodzi w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. To efekt listu intencyjnego podpisanego w środę przez władze miasta i BGK Nieruchomości – poinformowała Jolanta Baranowska z łódzkiego magistratu.

Autor: PAP 26 października 2016 11:56

Zwróciła ona uwagę, że list intencyjny zakłada współpracę w celu realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną.

Według przedstawicieli samorządu i BGK Nieruchomości – spółki zależnej Banku Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialnej za operacyjne przygotowanie i pilotażową realizację programu Mieszkanie Plus – realizacja programu to nie tylko wsparcie dla średniozamożnych rodzin, ale też impuls prorozwojowy dla lokalnej gospodarki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na wskazanej przez miasto działce, wielkości 3,78 ha, może powstać ok. 350 mieszkań na wynajem. Porozumienie jest wstępem do przeprowadzenia szczegółowych analiz, niezbędnych w przypadku każdego procesu inwestycyjnego. Jak powiedział wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki, będzie to kolejna inwestycja BGK Nieruchomości w mieście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych