Mieszkanie Plus w Rzeszowie da około 160 mieszkań

Około 160 mieszkań na wynajem może w najbliższym czasie powstać w Rzeszowie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Samorząd stolicy Podkarpacia podpisał już w tej sprawie list intencyjny z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Autor: PAP 02 listopada 2016 09:16

Zdaniem prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, program Mieszkanie Plus to bardzo cenna inicjatywa rządu. - Dlatego bez chwili wahania zdecydowałem się, aby do niego przystąpić. Zyski będą oczywiste – przede wszystkim szansę na swoje mieszkanie będą mieć ludzie, których nie stać obecnie na jego zakup. Po drugie zagospodarowane będą nowe tereny miejskie. Jestem przekonany, że podpisana umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, będzie gwarantowała szybką realizację tego programu - dodał.

Podpisany list intencyjny zakłada współpracę przy realizacji projektów inwestycyjnych obejmujących budownictwo mieszkaniowe oraz infrastrukturę społeczną i techniczną. Porozumienie dotyczy nieruchomości wytypowanej przez miasto i wstępnie zaakceptowanej do dalszej analizy pod kątem możliwości realizacji inwestycji przez BGK Nieruchomości – spółkę zależną Banku Gospodarstwa Krajowego, odpowiedzialną za operacyjne przygotowanie i pilotażową realizację programu Mieszkanie Plus.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Samorząd Rzeszowa wskazał już działkę do programu, ma ona powierzchnię 1,4 ha i położona jest przy ul. Wandy Tarnowskiej na osiedlu Załęże. Według szacunków może powstań na tym terenie ok. 160 mieszkań na wynajem.

Teraz, dzięki podpisanemu porozumieniu z BGK, przeprowadzone zostaną szczegółowe analizy, a po uzyskaniu pozytywnej oceny ekonomicznej i prawnej inwestycji na wskazanej działce, możliwe będzie zawarcie ostatecznej umowy inwestycyjnej.

Dotychczas na Podkarpaciu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły trzy samorządy: Stalowej Woli, Nowej Dęby i Dębicy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych