Mieszkanie Plus w Świdniku czeka na najemców

15 marca ruszy nabór wniosków dla zainteresowanych najmem mieszkań przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Wnioski będzie można złożyć za pośrednictwem strony internetowej miasta. Nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów.

Autor: housemarket.pl 04 lutego 2021 15:33

Zainteresowani zamieszkaniem przy ul. gen. S. Roweckiego „Grota” od 15 marca będą mogli wziąć udział w naborze do mieszkań. Rekrutacja będzie odbywała się online za pośrednictwem specjalnego generatora dostępnego na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl.

Warunkiem ubiegania się o najem mieszkania będzie złożenie wniosku do 15 kwietnia, a następnie – w ciągu 14 dni - dostarczenie niezbędnych dokumentów. Następnie samorząd przeprowadzi weryfikację i przygotuje listę wniosków uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Świdnika, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. osoby, które nie mają własnego mieszkania lub domu, płacą podatki w Świdniku, mają nie więcej niż 35 lat, posiadają dzieci lub samotnie je wychowują. Jednak, o Mieszkanie Plus w Świdniku może się ubiegać każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor.

- Już w połowie marca wystartujemy z naborem do mieszkań w Świdniku. Osiedle, które zaoferujemy najemcom to ponad setka funkcjonalnych mieszkań w atrakcyjnej, szybko rozwijającej się okolicy. Dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem, który jest naszym partnerem przy realizacji tej inwestycji, będą to mieszkania z dopłatami do czynszu. Wierzę, że jest to atrakcyjna oferta nie tylko dla mieszkańców Świdnika, ale także Lublina i całego regionu. Właśnie zakończyliśmy nabór do mieszkań w Katowicach. W ciągu trzech tygodni wpłynęło tam ponad dwa tysiące wniosków, co przekłada się na czterech chętnych na jedno mieszkanie. Wierzę, że także w Świdniku zainteresowanie naszymi mieszkaniami będzie równie duże - podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

W związku z wspólnie przeprowadzanym naborem najemców, została zawarta umowa pomiędzy władzami miasta a spółką PFR Nieruchomości. Dzięki współpracy z samorządem przy prowadzeniu rekrutacji do mieszkań, ich przyszli najemcy będą mogli się ubiegać o dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”.

- Niezmiernie cieszę się z podpisania umowy w sprawie świdnickiego Mieszkania Plus oraz z faktu, że już niebawem rusza nabór wniosków. To ważna inwestycja – Świdnik dynamicznie się rozwija, nasza społeczność powiększa się i potrzebujemy nowych projektów i osiedli. Zawsze stawiam na ludzi i rodzinę i z satysfakcją obserwuję, jak Świdnik staje się miastem, w którym młodzi ludzie chcą zapuszczać korzenie -  mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.

Mieszkanie Plus w Świdniku to dwa trzypiętrowe bloki, które pomieszczą 108 mieszkań o średnim metrażu 50 mkw. Najwięcej będzie lokali dwu- i trzypokojowych, jednak nie zabraknie kawalerek, a także M4. Ich budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończenie prac jest planowane na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2021 roku.

Obecnie na osiedlu prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz mieszkań.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego trwa budowa 2351 mieszkań w takich lokalizacjach jak Zamość, Katowice, Kraków, Nowy Targ, Radom, Łowicz, Dębica, Mińsk Mazowiecki, Oława, Toruń i Świdnik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych