Mieszkanie Plus zamrozi polskie mieszkalnictwo

Program Mieszkanie Plus to mrzonki, destrukcja rynku i zamrażanie polskiego mieszkalnictwa – ocenili we wtorek posłowie PO.

Autor: PAP 27 września 2016 16:32

Przekonywali też, że program Mieszkanie dla Młodych powinien być kontynuowany. Poseł PO Cezary Grabarczyk – w przeszłości minister infrastruktury w rządzie PO-PSL – ocenił we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie, że program Mieszkanie Plus, to „oferowanie Inflant” przez rząd.

- Program realnie ma ruszyć w 2017 roku, w 2018 roku rozpocznie się budowa pierwszych mieszkań, a wyborcy – w najbliższych wyborach parlamentarnych w 2019 r. – nie będą mieli okazji zweryfikować, czy PiS oferuje coś realnego – powiedział.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że według PO powinien być kontynuowany – wprowadzony na początku 2014 r. przez rząd koalicji PO-PSL – program Mieszkanie dla Młodych. Według Grabarczyka powinny zostać zwiększone roczne limity środków w MdM – przeznaczane w ramach tego programu na bezzwrotne wsparcie dla kupujących mieszkanie.

Jak dodał, dużo lepszym pomysłem – niż proponuje rząd, jest też wykorzystanie środków prywatnych na budowę mieszkań na wynajem.

Grabarczyk stwierdził, że rząd proponuje program budownictwa państwowego, który – jego zdaniem – będzie zbiurokratyzowany. - Rząd będzie rozbudowywał aparat, który pochłonie znaczną część środków, które mogłyby być wykorzystane na wsparcie budownictwa samorządowego – podkreślił.

Stwierdził również, że w programie Mieszkanie Plus, nie ma ani słowa o propozycjach dla seniorów.

- Można budować bez rządowej biurokracji, można budować, wspierając budownictwo samorządowe, trzeba podtrzymać program Mieszkanie dla Młodych – powiedział polityk PO.

Inny poseł PO Andrzej Halicki, były minister administracji i cyfryzacji, przekonywał że program Mieszkanie Plus, to „mrzonki”, „destrukcja rynku” i „zamrażanie polskiego mieszkalnictwa”.

- Skończy się to programem Mieszkanie Minus. Nie tylko nie będzie można osiągnąć 100 tysięcy mieszkań rocznie, ale nie będzie można oczekiwać liczby 60-70 tysięcy mieszkań rocznie” – ocenił.

Politycy PO poinformowali też, że propozycje ich partii, dotyczące m.in. mieszkalnictwa, przedstawione zostaną na konwencji, która odbędzie się 2 października w Gdańsku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych