Mieszkaniowa perła architektury czeka na właściciela

Elbląg ogłosi kolejny przetarg na sprzedaż willa Grunau'a, która niszczeje przy ul. Pułaskiego. To zabytek XIX-wiecznej architektury przeznaczony na mieszkania.

Autor: HouseMarket.pl/portEL.pl 03 marca 2017 14:34

Jedna z elbląski "perełek" niszczeje od lat. Miasta nie stać na jego renowację więc postanowiło zbyć willę oraz sąsiedni obiekt przy Pułaskiego. Konserwator zabytków zaleca kontynuowanie ich funkcji mieszkalnej. Cena wywoławcza całej nieruchomości w październiku 2015 r. wynosiła 590 tys. 514 zł.

Teraz miasto szykuje kolejny przetarg, a cenę za "pakiet przy Pułaskiego" obniżono do 381 tys. zł. Potencjalnego nabywcę ma też skusić korzystne sąsiedztwo (zabudowa wielorodzinna), dogodny dojazd (droga o nawierzchni utwardzonej) oraz bonifikata: "Z uwagi na wpisanie budynku nr 10 - Willi Grunau'a do rejestru zabytków, przyszłemu nabywcy w części dotyczącej przedmiotowego budynku udzielona zostanie bonifikata w wysokości 50 proc. wylicytowanej ceny nieruchomości, rozliczonej proporcjonalnie do jej udziału w całej nieruchomości." - podaje oficjalny portal miejski. Jednak wszelkie prace remontowe, budowlane i inwestycyjne w budynkach i w ich obrębie będą musiały uzyskać akceptację konserwatora zabytków.
    

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych