Mieszkaniowe plany Torunia

Zgodnie z wieloletnim programem gospodarowania mieszkaniowym zasobem Torunia, planowana jest zabudowa mieszkaniowa lewobrzeżnej części miasta. Na terenie Glinek planuje się obecnie wybudowanie 18 budynków, z czego siedem na terenie TTBS-u.

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2017 15:12

Według zawartych umów na dofinansowanie inwestycji gminnych w zakresie budownictwa komunalnego BGK zasili kasę Torunia kolejnymi 10 mln zł. W 2016 roku rozpoczęto budowę pierwszych dwóch budynków w formule TTBS – gmina ze 108 mieszkaniami z dofinansowaniem z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na terenie należącym do miasta zaplanowanych jest 11 budynków z ok. 600 lokalami. Obecnie trwa procedura zmierzająca do wyłonienia wykonawcy w formule partnerstwa publiczno-prawnego na budowę pierwszych 240 lokali. Oznacza to, że to firma zewnętrzna zaprojektuje i wybuduje bloki, a następnie zajmie się ich zarządzaniem i eksploatacją, a gmina wnosić będzie za te usługę opłaty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Gmina Miasta Toruń aktywnie uczestniczy w rządowym programie wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego korzystając ze wszystkich dostępnych możliwości, tj. tworzenia lokali komunalnych i socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni oraz domu dla bezdomnych – wylicza Anita Łygan, naczelnik Wydziału Obsługi Programu Budownictwa Socjalnego Banku Gospodarstwa Krajowego. – BGK przyznał miastu łącznie ponad 23 mln bezzwrotnego wsparcia na ponad 700 lokali i miejsc noclegowych, z czego już 80 proc. zostało oddanych do użytku.

W tym roku przypada 10-lecie funkcjonowania programu budownictwa socjalnego i komunalnego. Podczas dekady współpracy z BGK miasto wybudowało, zmieniło sposób użytkowania lub wyremontowało 17 obiektów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych