Miliony od rządu na mieszkania dla poznaniaków

Do Poznania trafi prawie 119 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa – poinformowała w środę Jadwiga Emilewicz. Dzięki tym pieniądzom w mieście przybędzie ponad 2,3 tys. mieszkań

Autor: PAP 22 grudnia 2021 13:28

Emilewicz podkreśliła, że to historycznie największe wsparcie, jakie stolica Wielkopolski uzyskała na budownictwo mieszkaniowe.

"Z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa kwota 97,3 mln zł trafi do Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego i dofinansuje budowę aż 1 920 mieszkań na Naramowicach, a kwota 21,6 mln zł na inwestycję przy ul. Żelaznej, gdzie powstanie 411 mieszkań" - poinformowała.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jadwiga Emilewicz przypomniała, że to kolejne pieniądze, które trafiły w tym roku do Poznania na inwestycje mieszkaniowe. W sierpniu PTBS otrzymał 24,7 mln zł na inwestycję przy ul. Koszalińskiej, gdzie powstaną 552 mieszkania.

"Cieszę się, że dofinansowanie to jest efektem zmian ustawowych, jakie udało mi się wprowadzić, kiedy kierowałam pracami Ministerstwa Rozwoju. Bez nich nie byłoby to możliwe" - zaznaczyła posłanka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych