Minister Moskwa przestrzega by nie kupować drogiego węgla

Polska Grupa Górnicza jest w trakcie zawierania umów franczyzowych ze wszystkimi pośrednikami, które gwarantują cenę taką samą, jaka jest w sklepach PGG - powiedziała w środę w Sejmie minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zaapelowała, by nie ulegać panice i nie kupować drogiego węgla.

Autor: pap 08 czerwca 2022 14:23

  • PGG jest w trakcie zawierania umów z pośrednikami sprzedaży węgla.
  • Na rynku pojawili się pośrednicy, którzy mają jeszcze węgiel rosyjski, który sprzedają po absurdalnych cenach, wykorzystując panikę.
  • Poprzez spółki skarbu państwa rząd będzie zapewniał większe ilości węgla na rynku w dobrej cenie.

Odpowiadając posłom opozycji na zarzut, że rząd nie panuje nad sytuacją z drogim węglem, minister Moskwa podkreśliła, że od 16 kwietnia nie płynie do Polski rosyjski węgiel. "Takimi debatami i wypowiedziami w mediach napędzacie spekulację (...) Napędzacie panikę i wysokie ceny i zachęcacie pośredników do spekulowania" - dodała.

"PGG jest w trakcie zawierania umów ze wszystkimi pośrednikami. Są to umowy franczyzowe, gwarantujące cenę taką samą, jaka jest w sklepach PGG" - poinformowała. Jak oceniła, jest to bardzo dobra cena. "Taka sama, jak według GUS w 2021 roku" - podała.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast w rozmowie z TVP Info minister wskazała, że rynek jest przyzwyczajony, iż jest dużo węgla na składach. "Obecnie pojawiło się na rynku dużo pośredników, którzy mają jeszcze węgiel rosyjski, który sprzedają po absurdalnych cenach, wykorzystując panikę" - dodała. "Prosimy, żeby nie ulegać tej panice i nie kupować drogiego węgla" - zaapelowała.

Jak wyjaśniła, poprzez spółki skarbu państwa rząd będzie zapewniał większe ilości węgla na rynku w dobrej cenie. "Dzisiaj w sklepach PGG jest w bardzo dobrej cenie i w takiej cenie będzie dostarczony do wszystkich polskich podmiotów i gospodarstw" - powiedziała Moskwa.

Szefowa resortu klimatu przypomniała także o możliwości składania wniosku o dodatek osłonowy, w ramach którego gospodarstwa domowe używające węgla do opalania, mogą uzyskać wsparcie, a maksymalna kwota to 1,4 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych