Ministerstwo Klimatu rozpoczęło kampanię „Dom z klimatem”PAP - 31 sierpnia 2020 09:26


Ministerstwo Klimatu rozpoczęło w piątek kampanię „Dom z klimatem” - podał resort w komunikacie. Kampania ma zwiększyć wiedzę na temat odnawialnych materiałów konstrukcyjnych i wsparciu finansowym dla ekologicznego budownictwa.

Według resortu, kampania będzie stanowiła źródło informacji o dostępnych programach wsparcia finansowego, w jej ramach ministerstwo chce zachęcać wszystkich tych, którzy dopiero planują budowę domu, do stosowania odnawialnych materiałów konstrukcyjnych. "Podzielimy się wiedzą na temat nowoczesnych technologii w budownictwie, wyjaśnimy w jaki sposób zmniejszyć roczne rachunki za ogrzewanie oraz jak zagospodarować wody opadowe" - zapowiada ministerstwo.

Na potrzeby kampanii uruchomiono stronę internetową www.domzklimatem.gov.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podkreśliło MK, "Dom z klimatem" to dom, który nie zanieczyszcza powietrza, bo jest ogrzewany ekologicznym źródłem ciepła. Dom, który generuje oszczędności finansowe i energetyczne dzięki właściwej termomodernizacji, wykorzystaniu energii słonecznej, a także zbieraniu deszczówki z terenu całej posesji. To również dom wykonany z naturalnych, w pełni odnawialnych surowców.

"Myśląc o własnych czterech kątach, oprócz wygody i funkcjonalności, nie zapominajmy o parametrach związanych z energooszczędnością oraz o wyborze ekologicznych źródeł ciepła" - zaapelował resort klimatu.