Mixed-use nabiera tempa. Oto 5 nowych projektów

Projekty wielofunkcyjne coraz częściej pojawiają się na mapie polskich miast. Inwestycje mixed-use to odpowiedź na potrzeby nowego, bardziej wymagającego klienta, który dużą wagę przykłada do wygody i wielofunkcyjności. Zobacz 5 inwestycji wielofunkcyjnych, które aktualnie rosną w Polsce.

Autor: housemarket.pl 28 marca 2022 08:35

1. Global Office Park w Katowicach, Cavatina 

Global Office Park to kompleks składający się z części biurowej, usługowej i mieszkaniowej. Dwie wieże, w których znajdować się będą biura to 25-piętrowe budynki o łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital. Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonej na tarasach zajmujących aż 2,3 tys. mkw. powierzchni. Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r.

2. Browary Wrocławskie we Wrocławiu, Archicom

Browary Wrocławskie to kompleks o charakterze mixed-use łączący wiele funkcji. Znajdziemy tu mieszkania, lokale usługowe i przestrzenie co-workingowe. Inwestycja mieści się przy kanale żeglugowym Odry. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jedną z myśli przewodnich projektu jest przywrócenie terenu przy ul. Jedności Narodowej wrocławianom. Aby znów mogło kwitnąć tu miejskie życie, Archicom zaprojektował system połączonych ze sobą placów kierujących spacerowiczów w stronę Odry. Wokół placów powstanie miejsce na modne restauracje, przestrzenie co-workingowe, market spożywczy. W ramach tego etapu przewidziano w parterach 10 lokali komercyjnych o powierzchniach od  70 do 140 mkw. Łącznie w ramach kompleksu przeznaczono na funkcje usługowe o powierzchni ok. 4 500 mkw, co pozwoli mieszkańcom na robienie zakupów w bezpośredniej okolicy. Pierwsi operatorzy komercyjni już wybierają swoje lokale.

Przemyślany projekt urbanistyczny pozwala wygodnie korzystać z przestrzeni inwestycji zarówno mieszkańcom, jak ich gościom. Sercem całego założenia będzie Plac Browarny otoczony zabudową historyczną. W restauracjach z ogródkami będzie kwitło życie towarzyskie, a przestrzeń zachęci do spotkań i integracji. Przechodząc w głąb inwestycji spacerowicze trafią na place targowy i artystyczny skąd prostą drogą trafią nad rzekę.

3. Famuły Poznańskiego w Łodzi, Miasto Łódź

Inwestycja powstanie w wyniku przebudowy 3 domów robotniczych przy ul. Ogrodowej 24, 26 i 28. W dawnych famułach powstanie klimatyczny hostel, mieszkania na wynajem oraz nowoczesne lokale biurowe. Te trzy budynki to łącznie 30 tys. m kw. powierzchni do zagospodarowania. Oprócz tego, w ramach postępowania PPP przewidziano też 6 działek, które inwestor będzie mógł wykorzystać na parkingi kubaturowe, które będą mogły mieć dodatkowo funkcje użytkowe.

4. Atal Baltica Towers, Atal 

Atal Baltica Towers tworzą dwa trzynastokondygnacyjne budynki usytuowane w gdańskim Brzeźnie, nieopodal Zatoki Gdańskiej, wśród starego drzewostanu. W części mieszkalnej powstało 113 mieszkań, a w części aparthotelowej 134 apartamenty inwestycyjne. Niepowtarzalne połączenie udogodnień na terenie inwestycji - takich jak kort tenisowy, ogólnodostępne tarasy widokowe na ostatnich kondygnacjach, siłownia oraz strefa relaksu wraz z saunami.

5. Kępa Parnicka w Szczecinie, Budnex

Kępa Parnicka to jedna z bardziej prestiżowych lokalizacji w Szczecinie. W ramach pierwszego etapu powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek usytuowany w pierwszej linii zabudowy od Odry. Znajdzie się w nim 200 apartamentów. Budnex ma już prawomocne pozwolenie na budowę pierwszego etapu inwestycji Sedina Apartamenty. Elementem wyróżniającym całą koncepcję rewitalizacji tej części Kępy Parnickiej, prócz odnowienia nabrzeża jest utworzenie mariny, która będzie umieszczona w zakolu rzeki, a nie w jej głównym nurcie. Właściciel apartamentu będzie mógł wykupić miejsce do cumowania w marinie na wyłączność. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych