Młode Stare Miasto Piotrków Trybunalski

Wystartował program „Młode Stare Miasto”. Ruszył nabór na najemców mieszkań w kamienicach komunalnych, które staną przy ul. Garncarskiej w PiotrkowieTrybunalskim.

Autor: HouseMarket.pl 18 października 2016 14:27

Budowa nowych kamienic rozpocznie się w najbliższych miesiącach, a już od dziś piotrkowianie mogą składać wnioski o najem tych lokali.

W dwóch budynkach (kamienica i oficyna), które powstaną przy ul. Garncarskiej 6/8 znajdzie się piętnaście mieszkań: jeden lokal jednopokojowy, siedem lokali dwupokojowych i siedem trzypokojowych o powierzchni użytkowej od 42 do 60 metrów kwadratowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do konkursu ofert może przystąpić osoba, która spełnia łącznie następujące warunki:

- Nie posiada tytułu prawnego do jakiegokolwiek lokalu mieszkalnego w Piotrkowie Trybunalskim, a w przypadku małżonków wymóg ten spełniają obydwoje lub posiada tytuł prawny do lokalu w zasobach prywatnych na okres nie dłuższy niż 1 rok albo posiada wypowiedzenie umowy najmu lokalu

- Jest mieszkańcem Piotrkowa Trybunalskiego i średni miesięczny dochód na członka gospodarstwa domowego z ostatnich trzech miesięcy przed złożeniem oferty wynosi: nie mniej niż 176 proc. i nie więcej niż 300 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym,

- Nie mniej niż 101 proc. i nie więcej niż 200 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym.

W pierwszej kolejności uprawnionymi do najmu są małżeństwa z dziećmi, w których co najmniej jeden z małżonków jest w wieku do 35 lat oraz inne osoby w wieku do 35 lat wychowujące dzieci. Jak informuje magistrat, wnioski można składać do końca listopada 2016 roku.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych