Młodzi plastycy ozdobili 15 krzeseł - trafią na licytację WOŚP

15 wycofanych z użytku krzeseł, podarowanych przez sponsora, ozdobili w różnokolorowe wzory młodzi artyści z bielskiego liceum plastycznego. Trafią one na licytację na rzecz WOŚP – podał organizator akcji Wojciech Owczarz z fundacji ekologicznej Arka.

Autor: PAP 29 stycznia 2022 12:38

Akcja realizowana jest po raz szósty przez Arkę oraz bielską galerię handlową Sfera, ofiarodawcę krzeseł. Finał licytacji zaplanowano na niedzielne popołudnie.

Młodzi plastycy ozdobili siedziska w różne wzory, m.in. geometryczne, w motyle, ptaki, bańki mydlane, kwitnące gałęzie drzew, czy małe krzesełka. Prace powstały pod okiem nauczycielek: Agaty Ruman i Klaudii Lato.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Moje krzesło jest utrzymane w stonowanej kolorystyce, z wykorzystaniem różnych odcieni popielu, gdyż wydawało się mi to najbardziej właściwe. Krzesło musi być dopasowane do wnętrza, a takie kolory wydają mi się najbardziej uniwersalne" - powiedziała dziennikarzom Estera Zieleźnik z bielskiego "plastyka".

Prezes fundacji Arka Wojciech Owczarz podkreślił, że akcja łączy ideę "drugiego obiegu" przedmiotów ze szczytnym celem charytatywnym. "Troszczymy się w ten sposób o naszą planetę zwracając uwagę na zbyt szybkie pozbywanie się rzeczy z naszego otoczenia oraz pomagamy najbardziej potrzebującym dzieciom" - wyjaśnił.

Owczarz zwrócił uwagę na zaangażowanie młodzieży. "Te krzesła są pełne dobra, talentu i zaangażowania. (…) Każde z nich wyróżnia się wyjątkowym zdobnictwem, unikatową kolorystyką i ręcznym wykonaniem. Dzięki wyobraźni oraz zdolnościom młodych artystów zyskały kolorową odsłonę" - powiedział.

Wszystkie krzesła można obejrzeć na facebookowej stronie https://www.facebook.com/fundacjaarka/posts/7211872252171307.

Wśród innych działań dobroczynnych na rzecz WOŚP w Bielsku-Białej i w Beskidach będą m.in. konne przejażdżki organizowane na bulwarach w bielskiej dzielnicy Straconka przez klub jeździecki Hubertus. Po mieście będzie jeździć muzyczny autobus MZK. W pierwszym kursie zagra kapela góralska PsioCrew i akordeonista Tadeusz Olma, a podczas kolejnego wystąpi nowoczesne trio instrumentalne The ThreeX.

W Wiśle lekcji jazdy na nartach udzieli Tomasz Bujok, burmistrz tego beskidzkiego kurortu, który posiada uprawnienia instruktorskie. Do wylicytowania są tam też ręcznie robione, drewniane narty. Zdobią je góralskie wzory i "serduszko" WOŚP.

"Prowadzę manufakturę narciarską i każda para nart wychodząca z mojej pracowni jest dopasowana do swojego nowego właściciela poprzez personalizację właściwości technicznych, jak i designu. Narty są wykańczane metodą intarsji, czyli tworzenia wzorów poprzez łączenie różnogatunkowych elementów drewnianych. Forniry wykorzystane w tym projekcie to orzech amerykański, czereśnia oraz klon" - wyjaśnił twórca nart Aleksander Partyka.

Fundacja Ekologiczna "Arka" zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych