Mołdawia wesprze obywateli w sezonie grzewczym

Rząd Mołdawii premier Natalii Gavrility rozpoczął działania służące wsparciu obywateli podczas najbliższego sezonu grzewczego, podał w poniedziałek minister pracy i polityki społecznej Marcel Spatari.

Autor: pap 09 sierpnia 2022 08:57

  • Mołdawia rozpoczęła działania mające na celu wesprzeć obywateli podczas sezonu grzewczego.
  • W październiku ruszy system wypłat rekompensat za korzystanie z energii podczas najbliższego sezonu grzewczego.
  • Mechanizm będzie pozwalał na "sprawiedliwy rozdział pomocy finansowej przez rząd" wśród obywateli.

Mołdawski polityk sprecyzował, że w celu finansowego wsparcia obywateli podczas sezonu grzewczego rozpoczęto prace przy uruchomieniu internetowej platformy nadzorowanej przez władze w Kiszyniowie.

"Znajdą się w niej dane o liczbie członków mołdawskich rodzin oraz rodzaju ogrzewania, z którego korzystają", wyjaśnił minister Spatari.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Członek mołdawskiego rządu wyjaśnił, że system wypłat rekompensat za korzystanie z energii podczas najbliższego sezonu grzewczego ruszy w październiku. Dodał, że mechanizm ten będzie pozwalał na "sprawiedliwy rozdział pomocy finansowej przez rząd" wśród obywateli.

W poniedziałek rząd premier Natalii Gavrility poinformował, że podejmie działania służące zmniejszeniu kosztów cen energii dla obywateli Mołdawii. Wskazał jednak, że ich szybki wzrost jest efektem nie tyle działań władz w Kiszyniowie, co ogólnoświatowego kryzysu energetycznego spowodowanego wojną na Ukrainie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych