Na jaki styl w wystroju wnętrz stawiają Polacy?

Polacy przywiązują wyjątkową wagę do estetyki i jakości urządzanego mieszkania. W przeciwieństwie do większości Europejczyków, którzy najczęściej prowadzą mobilny tryb życia i wynajmują mieszkania, Polacy nadal odczuwają silną potrzebę posiadania własnej nieruchomości, a co za tym idzie również chętniej inwestują w zaprojektowanie i urządzenie swojego M.

Autor: HouseMarket.pl 22 listopada 2016 16:39

Z raportu sporządzonego przez Agencję TNS Polska wynika, że aż 88 proc. Polaków jest obecnie na etapie urządzania, odświeżania wnętrz bądź planuje remont mieszkania w najbliższej przyszłości. Co wpływa na tak wysoki wynik? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w ankiecie przeprowadzonej przez portal Homebook.pl. Większość Polaków, ponad 40 proc. decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym, a zaledwie 19 proc. preferuje styl klasyczny.

Oznacza to, że chcemy być na bieżąco z trendami w architekturze wnętrz, dla których charakterystyczna jest też pewna powtarzalność. Chociażby modne już od wielu lat - beton architektoniczny i cegła nadal chętnie są stosowane w nowoczesnych stylizacjach i pasują do różnorodnych kompozycji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Płyty z betonu architektonicznego i cegła łupana oferowane przez Jadar Home to produkty uniwersalne i ponadczasowe, dające wiele możliwości kształtowania niepowtarzalnej wizualnie, ale i funkcjonalnej przestrzeni. Mieszkanie wykończone takimi materiałami nie musi być surowe. Nowe produkty od Jadar Home: meble, donice dekoracyjne i świeczniki są dowodem na to, że wbrew powszechnym opiniom, beton architektoniczny jest bardzo subtelnym i wdzięcznym materiałem, doskonałym do projektowania nowoczesnych, a zarazem przytulnych wnętrz – mówi Bartosz Leszczyński, dyrektor ds. handlowych w firmie Jadar.

Portal Homebook.pl sprawdził też, jaki jest stosunek Polaków do akcesoriów dekoracyjnych. Okazuje się, że najczęściej wybieranym sposobem na podkreślenie klimatu wnętrza i stworzenie indywidualnej przestrzeni tradycyjnie są obrazy – aż 57 proc. pytanych. Wbrew panującym obecnie trendom, tylko niektórzy odważają się na udekorowanie ścian okładzinami z cegły, kamienia dekoracyjnego czy drewna. Pozytywnym zaskoczeniem jest to, że coraz więcej respondentów przyznaje się do korzystania z elementów betonowych, zarówno jako dodatek do wystroju, jak i jego dominantę.

Najnowsze raporty wskazują, że Polacy są otwarci na nowe trendy w projektowaniu wnętrz oraz chętnie zmieniają wygląd swoich mieszkań, a jednocześnie wielu z nas woli nadal tradycyjne rozwiązania. Czasami trudno nadążyć za wszystkimi nowościami płynącymi ze świata architektury, na szczęście istnieją jeszcze produkty, na które moda wraca jak bumerang i na takie najlepiej postawić.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych