Na osiedlu Południe w Radomiu powstał bezpłatny parking typu parkuj i jedź

Bezpłatny parking typu "parkuj i jedź" ze 167 miejscami postojowymi został otwarty w Radomiu na osiedlu Południe – poinformował w piątek rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu Dawid Puton.

Autor: PAP 02 lipca 2021 12:38

Dodał, że ogrodzony plac przy ul. Sycyńskiej będzie służył między innymi osobom z południowych okolic Radomia, które będą chciały zostawiać tam samochody i podróżować dalej komunikacją miejską. W przyszłości w tej okolicy ma zostać utworzony nowy przystanek kolejowy.

Parking ma powierzchnię 0,42 hektara. Jest tam 167 miejsc postojowych, w tym siedem zarezerwowanych dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami. Są też stojaki rowerowe. "Kierowca pojazdu, który chce wjechać na parking typu Park & Ride, musi okazać Radomską Kartę Miejską lub pobrać bezpłatny bilet dostępu, umożliwiający podniesienie szlabanu wjazdowego" - zaznaczył Puton.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie od nowego parkingu do pętli autobusowej na Południu jest około 250 metrów. Jednak - jak powiedział rzecznik MZDiK - docelowo planowana jest nowa pętla końcowa w bezpośrednim sąsiedztwie placu postojowego.

"Parking ma bowiem służyć nie tylko osobom przesiadającym się do komunikacji miejskiej, lecz również udającym się w dalszą podróż pociągiem" - zaznaczył Puton. Dodał, że PKP przy rozwidleniu torów na wysokości ulicy Krynickiej planuje utworzenie nowego przystanku Radom Południowy. Przy ulicy Sycyńskiej ma powstać wówczas kompleksowy węzeł przesiadkowy.

Budowa trwała ponad cztery miesiące. Jej wykonawcą była firma Budromex z Radomia. Koszt zadania to około 811 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych