Na Osiedlu Tysiąclecia w Koźminie Wielkopolskim powstały toalety dla psów

Na Osiedlu Tysiąclecia w Koźminie Wielkopolskim powstały strefy wc pies. Modułowe konstrukcje są wyposażone w urządzenia stymulujące potrzeby czworonogów, takie jak hydrant czy murek.

Autor: HouseMarket.pl 04 października 2016 12:36

Osiedle Tysiąclecia w Koźminie Wielkopolskim zostało zbudowane w latach 60. i składa się z 16 bloków, w których mieszka około 1500 osób. W ostatnim czasie dla mieszkańców osiedla w jego pobliżu powstała strefa wc pies. Wprowadzona na rynek przez markę 22dogs modułowa konstrukcja jest wyposażona w urządzenia stymulujące potrzeby czworonogów, takie jak hydrant czy murek.

Budowla zajmuje jedynie 6 mkw., dzięki czemu może zostać umieszczona nawet na bardzo małej przestrzeni. Stalowa konstrukcja ogrodzenia oraz wypełnienie są tak dobrane, aby współgrały z naturalnym otoczeniem, a zamknięta struktura ogranicza widoczność psa, dzięki czemu nie rozprasza się on lecącą piłką czy osobą przejeżdżają na rowerze.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Strefa powstała w Koźminie w czerwcu tego roku.- Początkowe niewielkie zainteresowanie zdecydowanie się poprawiło. Dziennie do strefy o każdej porze – rano, popołudniu czy wieczorem – właściciele przyprowadzają kilkanaście psów. Mimo niewielkich problemów z przystosowaniem, czworonogi przyzwyczaiły się do załatwiania w jednym miejscu, a poziom higieny na osiedlu zdecydowanie się poprawił – informuje prezes koźmińskiej spółdzielni mieszkaniowej Karol Kieliba.

Prezes dodaje, że wybudowanie samego miejsca, gdzie psy mogą załatwiać swoje potrzeby nie jest rozwiązaniem problemu. Przede wszystkim mieszkańcom należy pokazać, dlaczego z takich stref powinny korzystać ich pupile.

- Już po raz drugi 22dogs organizuje happening związany z umieszczaniem chorągiewek w miejscu zalegających psich odchodów, co zdecydowanie pozwala na zwrócenie uwagi właścicieli czworonogów na higieniczny problem oraz wpływa na ich poczucie estetyki – opowiada prezes koźmińskiej spółdzielni mieszkaniowej.

Zadowolenie z rozwiązania potwierdzają plany budowy kolejnych stref. - Z władzami miasta oraz miast ościennych trwają rozmowy dotyczące powstania kolejnych terenów zagospodarowanych przez 22dogs – potwierdza Karol Kieliba.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych