Na poznańskiej Wildze kolejne ulice z płatnym parkingiemPAP - 04 maja 2021 08:45


We wtorek rozpocznie się pobieranie opłat za postój na sześciu ulicach wildeckiej strefy płatnego parkowania (SPP). Postój aut będzie płatny tam, gdzie wykonane zostało niezbędne oznakowanie pionowe i poziome.

Na wszystkich ulicach objętych odpłatnością w ramach SPP na terenie Wildy i Łazarza pierwsza godzina parkowania kosztuje 3,5 zł, druga 4,2 zł, trzecia - 4,9 zł.

Poznański magistrat poinformował, że zakończyły się prace przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu na obszarze pierwszego i drugiego etapu wdrażania SPP na Wildzie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 4 maja parkowanie na ulicach: Chłapowskiego, Dąbrówki, Zmartwychwstańców, Langiewicza, Traugutta i Pamiątkowej będzie płatne. W przypadku ostatnich dwóch ulic pobór opłat dotyczy odcinków od ul. 28 Czerwca 1956 r. na wschód, w stronę ul. Dolna Wilda.

Miasto poinformowało, że obecnie prace związane z przygotowaniem oznakowania są prowadzone na Łazarzu. Po ich zakończeniu ekipy wykonawców przeniosą się na Wildę na obszar zlokalizowany pomiędzy ulicami Przemysłową, 28 czerwca 1956 r., Hetmańską, Fabryczną i Roboczą. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to prace tam powinny się zacząć 6 maja.

Strefa na pierwszych 40 ulicach Wildy i Łazarza w Poznaniu została uruchomiona w lutym. Za pierwszą godzinę postoju trzeba zapłacić 3,5 zł. Przygotowania do powiększenia strefy ruszyły w ubiegłym roku; koronawirus i załamanie pogody spowodowały, że płatny postój na części ulic obu dzielnic wdrażany jest sukcesywnie.