Na rynkach miedzi duże spadki cen

Miedź na giełdzie metali w Londynie mocno tanieje po jastrzębich komentarzach z Fed. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany niżej o 1,5 proc. - po 9.767,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Autor: Pap 27 stycznia 2022 08:06

Na Comex miedź zniżkuje o 1,68 proc. i jest po 4,4380 USD za funt.

Prezes Fed Jerome Powell powiedział po posiedzeniu Fed, że Rezerwa Federalna myśli o podwyżce stóp procentowych w USA w marcu, jeżeli będą do tego odpowiednie warunki. Dodał, że gospodarka USA wkrótce nieco zwolni, ale zaraz po tym powinna pokazać szybko swoją siłę.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Powell wskazał, że bankierzy z Fed nie podjęli jeszcze decyzji co do szczegółów redukcji sumy bilansowej w USA, ale zaznaczył, że redukcja ta będzie przeprowadzona szybciej i wcześniej niż poprzednio.

Na rynkach rosną teraz obawy o faktyczny wzrost gospodarczy w USA w czasie, gdy Fed zapowiedział zmniejszenie wsparcia dla gospodarki.

Metale przemysłowe tanieją w czwartek też w związku z realizacją zysków przez inwestorów w Chinach przed długą świąteczną przerwą - początkiem Nowego Roku Księżycowego.

"Ceny metali spadają w wyniku realizacji zysków przez inwestorów przed dłuższą noworoczną przerwą" - piszą w rynkowej nocie analitycy firmy brokerskiej Citic Futures Co.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME w Londynie zwyżkowała o 116 USD i była wyceniana po 9.916 USD za tonę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych