Nabór do 481 Mieszkań Plus na krakowskich Klinach

31 maja startuje rekrutacja do mieszkań powstających w Krakowie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Składający się z dwóch etapów nabór będzie polegał na przyznaniu punktów za spełnianie kryteriów społecznych oraz sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej.

Autor: housemarket.pl 31 maja 2021 16:56

Nabór potrwa do 20 czerwca. W tym czasie wszyscy zainteresowani zamieszkaniem na osiedlu powstającym przy ulicy Anny Szwed – Śniadowskiej w Krakowie będą mogli złożyć wniosek. Każdy wnioskujący będzie musiał także w ciągu 60 dni od daty złożenia wniosku dostarczyć niezbędne dokumenty, które potwierdzą deklarowane w nim informacje np. oświadczenie o rozliczaniu się z podatku dochodowego na terenie Krakowa czy oświadczenie o posiadaniu książeczki mieszkaniowej wydanej przed 23 października 1990 r.

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIE PLUS W KRAKOWIE JUŻ Z DACHEM 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Kraków jest jednym z bardzo nielicznych miast w Polsce, którego liczba mieszkańców systematycznie rośnie. Po pierwsze na skutek przyrostu naturalnego, a po drugie dlatego, że ludzie przyjeżdżają tu, wiele osób po studiach chce tu zostać. To, że nowi mieszkańcy, będą mieli gdzie mieszkać to jest dla nas bardzo ważna sprawa dla miasta dla wszystkich, którzy są krakowianami, dlatego też programy rozwoju mieszkalnictwa są dla nas bardzo atrakcyjne. Program Mieszkanie Plus jest programem bardzo dobrym, skierowanym dla osób, które posiadają średnie dochody, których nie stać na kupno mieszkania, ale chcą mieć to mieszkanie - mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Kryteria pierwszeństwa obowiązujące w naborze do mieszkań przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej ustaliła Rada Miasta Krakowa przyjmując uchwałę w tej sprawie. Na dodatkowe punkty będą mogły liczyć mi.in. rodziny z dziećmi, młodzi, którzy nie ukończyli 35 roku życia, absolwenci wyższych uczelni, rozliczający się z podatku dochodowego w Krakowie, osoby niepełnosprawne, seniorzy oraz posiadacze książeczek mieszkaniowych. Liczba punktów przyznana wnioskującemu będzie zależała od stopnia, w jakim spełnia przyjęte przez samorząd kryteria.

Za drugą część naboru odpowiada spółka PFR Nieruchomości. Polega ona na sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej, czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG InfoMonitor.

- Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, a szczególnie osób aktywnych zawodowo, osób samotnych, ale też rodzin z dziećmi. Tak naprawdę wniosek może złożyć każdy - mieszkań z Krakowa, czy spoza Krakowa. Oddajemy mieszkania w standardzie podstawowym to znaczy, że nasze mieszkania są wykończone. Mieszkanie jest pomalowane, ma płytki, panele i biały montaż w łazienkach. Przyszli mieszkańcy muszą wnieść swoje meble, sprzed RVT i AGD i mogą mieszkać z przyjemnością – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Osiedle powstające przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej to osiem bloków mieszczących 481 mieszkań. Każdy z budynków posiada cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdują się zamknięte garaże i komórki lokatorskie. Krakowska inwestycja spółki PFR Nieruchomości to oferta skierowana głównie do rodzin, dlatego wśród powstających mieszkań dominują dwu i trzypokojowe, które stanowią ponad 90 proc. wszystkich lokali.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych