Nastroje w budownictwie bliżej dołka

Nastroje w budownictwie uległy pogorszeniu. Według GUS oceny koniunktury są nieco bardziej pesymistyczne od zgłaszanych przed miesiącem i zbliżone do sygnalizowanych we wrześniu ubr.

Autor: HouseMarket.pl 22 września 2016 14:47

We wrześniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 5,4 (przed miesiącem minus 3,3). Poprawę koniunktury sygnalizuje 12 proc. firm, a jej pogorszenie – 17,5 proc. (przed miesiącem odpowiednio 13,2 proc. 16,6 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Oceny dotyczące portfela zamówień są bardziej negatywne od zgłaszanych w ostatnich czterech miesiącach. Utrzymują się niekorzystne diagnozy produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej. Prognozy portfela zamówień i produkcji są pesymistyczne po raz pierwszy od lutego br. Przewidywania dotyczące sytuacji finansowej są bardziej negatywne od oczekiwań formułowanych w ubiegłym miesiącu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nadal sygnalizowany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Redukcje zatrudnienia mogą być większe od planowanych w ostatnich trzech miesiącach. Zapowiadany niewielki spadek cen robót budowlano-montażowych jest zbliżony do oczekiwanego od maja br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych