Nextbike: po zniesieniu zakazu korzystania z rowerów miejskich 770,7 tys. wypożyczeńPAP - 08 czerwca 2020 15:07


W pierwszym miesiącu funkcjonowania rowerów - po zniesieniu trwającego 34 dni zakazu korzystania z miejskich jednośladów - czyli od 6 maja do 5 czerwca system rowerów miejski Nextbike zanotował 770,7 tys. wypożyczeń - poinformowała firma w poniedziałek.

Zakaz korzystania z miejskich jednośladów obowiązywał w Polsce od 1 kwietnia do 6 maja.

Nextbike Polska informuje, że po zniesieniu trwającego 34 dni zakazu korzystania z miejskich jednośladów, w systemach firmy zarejestrowało się 32,6 tys. nowych użytkowników.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Statystyki pokazują, że wypożyczeń jest coraz więcej. Nie osiągnęliśmy jeszcze wyników zeszłorocznych, ale z tygodnia na tydzień stopniowo liczba przejazdów wzrasta" - powiedziała, cytowana w komunikacie, Paulina Wójcicka z biura prasowego Nextbike Polska.

"Nawet w okresie rządowego zakazu korzystania z miejskich wypożyczalni ludzie rejestrowali się, co oznacza, że nowe osoby sięgają po rower publiczny. Tylko w bieżącym sezonie odnotowaliśmy już ponad 51,2 tys. nowych rejestracji, a z rowerów miejskich skorzystano łącznie 1 mln 240,7 tys. razy" - dodała.

Sieć wypożyczalni rowerów miejskich Nextbike to 40 systemów, w których do dyspozycji użytkowników jest ponad 16 tys. rowerów dostępnych na ponad 1 tys. 460 stacjach.