Nie jesteśmy rodziną, która lubi żyć na kredyt - mówią mieszkańcy nowego osiedla we Wrześni. PFR Nieruchomości oddaje kolejne mieszkania w Wielkopolsce

Osiedle składające się ze stu mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni powstało w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. W inwestycji zamieszkali już pierwsi najemcy, którzy przeszli nabór organizowany przez PFR Nieruchomości oraz wrzesiński samorząd.

Autor: housemarket.pl 08 lipca 2022 10:47

  • Osiedle we Wrześni jest już zamieszkałe przez rodziny, które wzięły udział w rekrutacji.
  • Osiedle we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które mieszczą w sumie sto mieszkań głównie dwu- i trzypokojowe o średnim metrażu.
  • Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego.
  • Posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, osoby, które nie były właścicielami mieszkania ani domu oraz podatnicy rozliczający podatek PIT we Wrześni to - między innymi - grupy, które mogły liczyć na dodatkowe preferencje w społecznej części naboru do mieszkań we Wrześni. Ponadto, wszyscy zakwalifikowani do zawarcia umowy musieli posiadać tzw. zdolność czynszową czyli ich sytuacja finansowa pozwalała na terminowe uiszczanie opłat z tytułu najmu mieszkania. Dziś osiedle we Wrześni jest już zamieszkałe przez rodziny, które wzięły udział w rekrutacji.

- Tych mieszkań zawsze jest za mało w stosunku do potrzeb, więc pojawienie się stu nowych w umiarkowanej cenie najmu jest naprawdę dobrą wiadomością. Najlepiej oceniają to mieszkańcy. Samo zainteresowanie, ta duża liczba wniosków, mówi o tym, że taka potrzeba po prostu była. O tym, że ten pomysł chwycił we Wrześni najlepiej świadczy to, że kiedy został ogłoszony nabór wniosków, w pierwsze 30 minut mieliśmy już około 100 wniosków, a w całym naborze, który trwał 3 tygodnie złożono 675 wniosków - podkreśla Karol Nowak, zastępca burmistrza Wrześni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowi najemcy wybór tej oferty najczęściej argumentowali szansą na przeprowadzkę z lokalu o gorszym standardzie do nowoczesnego mieszkania, zmianą wynajmującego z osoby prywatnej na bezpieczniejszą ofertę instytucjonalną lub po prostu szansą na uniknięcie konieczności wiązania się długoletnim kredytem hipotecznym.

- To osiedle znamy, dlatego że podczas wycieczek rowerowych często tędy jeździliśmy i z tego co się orientuję dużo mieszka tu rodzin z dziećmi, a my właśnie mamy dwoje dzieci. Jest to dobra lokalizacja jeśli chodzi o szkołę, sklepy, dobry dojazd. Nie jesteśmy rodziną, która lubi żyć na kredyt, zawsze od tych kredytów daleko uciekaliśmy. Zawsze pozwalaliśmy sobie na to na co możemy na podstawie własnych zarobków - mówi Pani Faustyna, najemczyni jednego z mieszkań.

Osiedle we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które mieszczą w sumie sto mieszkań głównie dwu- i trzypokojowe o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw. Wszystkie mieszkania zostały wykończone w standardzie podstawowym, oznacza to ściany pomalowane na biało, panele podłogowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, biały montaż, glazurę i terakotę w łazienkach i częściach kuchennych.

- Nasza oferta mieszkań na wynajem w Wielkopolsce stale się powiększa. To zarówno osiedla, które powstały w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, jak te w Jarocinie, Kępnie czy Wrześni, ale także poznańskie inwestycje Funduszu Mieszkań na Wynajem. W Poznaniu jesteśmy w trakcie realizacji naszej – już czwartej – nieruchomości przy ul. Śniadeckich. Powstaje tam ponad 300 komfortowych mieszkań na wynajem - przekonuje Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych