Nie ma decyzji co do zaostrzania obecnie obowiązujących obostrzeń

Na razie nie są podjęte żadne decyzji co do zaostrzania obecnie obowiązujących obostrzeń - powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Autor: PAP 29 grudnia 2021 12:19

Resort zdrowia podał w środę, że badania potwierdziły 15 571 nowych zakażeń koronawirusem oraz że ostatniej doby zmarły 794 osoby z COVID-19, co jest rekordem w tej fali pandemii.

Rzecznik rządu został pytany, czy w związku z tą liczbą zgonów planowane jest zaostrzenie obostrzeń. W odpowiedzi zwrócił uwagę, że obecnie obowiązujące ograniczenia weszły w życie stosunkowo niedawno. "Z jednej strony zachęcamy do programu szczepień, który jest powszechny (...), a z drugiej strony trzeba ważyć kwestię funkcjonowania gospodarczego, społecznego, edukacyjnego" - mówił.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W tej chwili obowiązujące obostrzenia mają określoną datę obowiązywania, na razie nie są podjęte żadne decyzji co do zaostrzania tych obostrzeń" - zaznaczył Müller.

Rzecznik rządu był też pytany o medialne doniesienia mówiące, że kilku członków klubu PiS wysłało pismo do kancelarii premiera dotyczące uchylenia przepisów dotyczących weryfikacji paszportów covidowych przez przedsiębiorców.

Müller zapewnił, że w klubie PiS nie ma żadnego buntu, tylko "jest jak rozumiem dyskusja, czy pewne wnioski, które wypływają w ramach dyskusji wewnątrzklubowej na tematy związane z funkcjonowaniem życia społeczno-gospodarczego, kwestiami obostrzeń covidowych". "Nie ma nic złego w tym, że w klubie parlamentarnym toczy się dyskusja, że czasami są różnice zdań, bo to jest naturalne. Podobnie jak różnice zdań są w klubie Lewicy, KO. Natomiast w zakresie aktualnie obowiązujących obostrzeń my nie planujemy modyfikacji do tego okresu, który został przyjęty, który miałby zmniejszać te obostrzenia, czy wprowadzać inne zasady. Chyba, że sytuacja epidemiczna się polepszy, to wtedy będzie można takie decyzje podjąć" - powiedział.

Od 15 grudnia obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, w tym m.in. nowe limity osób w miejscach publicznych. W transporcie zbiorowym jest to 75 proc. obłożenia, natomiast w restauracjach, barach i hotelach, kinach, teatrach, obiektach sportowych i sakralnych limit został obniżony do 30 proc. Zwiększenie limitu jest możliwe tylko dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych