Nieruchomościowy crowdfunding się sprawdza. Mzuri zebrało miliony

7 mln zł w dwa tygodnie - z takim rezultatem Mzuri CFI 4 zakończyła zbieranie kapitału. Środki zostaną przeznaczone na zakup kilku nieruchomości w największych miastach w Polsce, ich remont oraz sprzedaż mieszkań po podniesieniu ich wartości.

Autor: HouseMarket.pl 20 września 2016 11:19

Specjalizująca się w zarządzaniu najmem mieszkań i inwestowaniu w nieruchomości Grupa Mzuri na początku września 2016 uruchomiła kolejną spółkę celową – Mzuri CFI 4 – która w oparciu o model inwestowania społecznościowego zakupi, wyremontuje i sprzeda kilka kamienic w Warszawie i innych miastach. Projekt potrwa od roku do dwóch lat. To największa dotychczas inicjatywa crowdfundingowa w Polsce.

– Wczoraj zakończyło się zbieranie deklaracji objęcia udziałów w Mzuri CFI 4. To dla nas ogromny sukces, planowaliśmy bowiem zebranie 1,5 mln i zakup jednej kamienicy, zaś efekty okazały się prawie pięciokrotnie wyższe – podkreśla Artur Kaźmierczak, prezes Mzuri CFI 4.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mzuri CFI 4 to kolejna spółka Grupy Mzuri uruchomiona w ramach inicjatywy Mzuri CFI opartej na idei crowdfunding’u, która umożliwia grupowe inwestowanie w mieszkania na wynajem osobom dysponującym nawet relatywnie niewielkim kapitałem. Pierwsza ze spółek, Mzuri CFI 1, pozyskała pod koniec 2014 roku ponad 1,5 mln zł na zakup i remont kamienicy w celu późniejszego sprzedania mieszkań przeznaczonych na wynajem. Mzuri CFI 2, uruchomiona w roku 2015, zebrała już blisko 3 mln zł.

– Cieszy nas to, że z każdym kolejnym projektem CFI rośnie przeciętna wysokość kapitału wpłacanego przez inwestorów - półtora roku temu zaczynaliśmy od poziomu niecałych 25 tys. zł, by przez 35 tys. zł dojść do dzisiejszego poziomu ok. 50 tys. zł. - i to mimo ze próg wejścia niezmiennie utrzymujemy na poziomie 10 tys. zł, tak by zarabianie na nieruchomościach udostępnić studentom, pielęgniarkom i kolejarzom - mówi Roland Caban, menedżer projektów CFI w Grupie Mzuri. Co znamienne, czas pozyskiwania kapitału również ulega skróceniu. – Do pierwszej inicjatywy Mzuri CFI kapitał w wysokości 1,5 mln zł zbieraliśmy przez 6 tygodni. W przypadku Mzuri CFI 4 poziom ten osiągnęliśmy po trzech dniach, a finalny poziom ponad 7 mln zł po jedynie dwóch tygodniach– dodaje Caban.

Spółki Grupy Mzuri same również inwestują w swoje przedsięwzięcia. W CFI 4 zainwestowały 100 tys. zł własnego kapitału, a dodatkowo kadra menedżerska g wpłaciła kolejne ponad 150 tys. zł. Udziały w Spółce obejmie łącznie 142 wspólników. Co ciekawe, spółka wychodzi już poza krąg zainteresowania inwestorów wyłącznie z Polski, objęcie udziałów w CFI 4 zadeklarowali również obcokrajowcy z Rosji a nawet z Azji. Nowością jest również, że Mzuri CFI 4, jako tzw. alternatywna spółka inwestycyjna, zostanie objęta nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego.

Spółka zapowiada już powołanie kolejnych projektów CFI. – CFI 5 będzie prawdopodobnie miało charakter deweloperski, a więc naszym celem będzie budowa nowych mieszkań na wynajem. Nieustannie prowadzimy też due diligence kolejnych projektów rewitalizacyjnych m.in. w Poznaniu, Bydgoszczy i w Warszawie – komentuje Sławek Muturi, ekspert od inwestycji w mieszkania na wynajem, założyciel Mzuri i przewodniczący rady nadzorczej Mzuri CFI 4.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych