Nominacje do Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Po raz ósmy warszawiacy wybiorą laureatów konkursu Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Głosować można do 27 maja przez internet.

Autor: Pap 18 maja 2022 09:05

Warszawiacy wybierać mogą z 16 propozycji w różnych kategoriach.

W kategorii architektura użyteczności publicznej nominowany jest budynek Wydziałów Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Dobra 55), miejska Sauna Warszawska w Porcie Czerniakowskim i Dom Ronalda McDonalda (księcia Trojdena 2B), który również nominowany jest w kategorii architektura mieszkaniowa wraz osiedlem Wileńska Ekspres (ul. Wileńska 14 A) i W Apartments (ul. Siedmiogrodzka 3).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W kategorii architektura komercyjna zgłoszone są budynki: biurowiec Y w kompleksie Generation Park (rondo Daszyńskiego 3), Browary Warszawskie (kwartał ulic: Grzybowska, Wronia, Chłodna i Krochmalna) oraz Targowisko Bakalarska (ul. Bakalarska 11).

Fabryka PZA (ul. Grochowska 316) i piwnice leżakowni w Browarach Warszawskich (ulica Haberbuscha i Schielego 2) nominowane są w kategorii nowe życie budynków.

W kategorii projektowanie przestrzeni publicznej nominacje uzyskały Browary Warszawskie, Upamiętnienie Archiwum Ringelbluma (skwer przy ulicy Nowolipki 28) oraz Modernizacja Plaży Romantycznej w Wawrze.

W kategorii wydarzenie architektoniczne 2021 roku nominowano wystawę "Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz", wystawę "Jak robić szkołę?" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej i książkę "Jakby luksusowo. Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90." i strona internetowa ARCHIwum Warszawy lat 90.

Głosować można na stronie internetowej https://www.nagroda-architektoniczna.pl/.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zachęca do głosowania. "Mamy w czym wybierać. Są inwestycje duże i małe, drapacze chmur i niewielkie obiekty. Obok siebie znalazły się Browary Warszawskie i targowisko Bakalarska we Włochach. Cieszą mnie zmiany nad Wisłą. Przybywa nowych atrakcji. Plaża Romantyczna w Wawrze przyciąga użytkowników z dwóch brzegów Wisły. Popularnością cieszy się Sauna Wisła zacumowana w Porcie Czerniakowskim" - powiedział. "W konkursie mamy nowoczesne osiedla i budynki mieszkalne. Są książki i wystawy poświęcone zieleni w mieście czy projektowaniu dobrych szkół" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych