Nowe mieszkania w Zduńskiej Woli. Wybuduje je miasto, korzystając z Mieszkania Plus

Dziennik Łódzki podaje, że radni ze Zduńskiej Woli zdecydowali, by miasto przystąpiło do spółki celowej budującej mieszkania. Miasto ma zapewnić działkę, a BGK Nieruchomości kapitał.

Autor: Dziennik Łódzki 30 kwietnia 2018 16:33

Zduńska Wola skorzysta z tzw. komercyjnej części rządowego programu Mieszkanie Plus. Ten wariant zakłada budowę mieszkań pod wynajem na zasadach komercyjnych, w których miasto skorzysta z kredytu, ale oprocentowanego niżej niż w banku, bo na 2,5 proc. w skali roku.

Miasto ma przystąpić do spółki celowej, budującej mieszkania i wraz z BGK Nieruchomości zrealizować budowę dwóch bloków na osiedlu Południe, przy ul. Karłowicza. Powstanie w nich 74 mieszkań na wynajem. Koszt budowy metra kwadratowego obecnie szacowany jest na około 3,6 tys. zł. Przewidywany czynsz za mieszkanie ma wynosić około 12 zł za mkw. plus opłaty za media.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

BGK Nieruchomości zapewnia kapitał, a miasto przekaże do spółki działkę oraz ma przygotować i nadzorować całą inwestycję, jak również spłacać budowę w ratach, wykupując udziały w spółce celowej przez kilkadziesiąt lat.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych