Nowe narzędzie innogy do przejmowania licznika energii elektrycznejHousemarket.pl - 20 kwietnia 2020 14:04


Firma innogy Polska wdrożyła rozwiązanie, dzięki któremu nowy właściciel lokalu może szybko i bez wychodzenia z domu przepisać na siebie licznik energii elektrycznej.

Nowa funkcjonalność ułatwia klientom innogy przejęcie licznika energii elektrycznej oraz podpisanie umowy na dostawę prądu bez wychodzenia z domu. Narzędzie zostało stworzone z myślą o osobach, które kupiły mieszkanie na rynku wtórnym lub bezpośrednio od dewelopera, a także o tych, którzy odziedziczyli mieszkanie lub dom. Z rozwiązania mogą korzystać również firmy z sektora MŚP. Cały proces przejęcia licznika odbywa się przez internet i zajmuje około 15 minut.

- Nasi klienci cenią swój czas i wymagają prostych rozwiązań w kontaktach z dostawcami usług. Możliwość przejęcia licznika i podpisania umowy online to odpowiedź na te potrzeby. Przykładamy dużą wagę do rozwoju cyfrowych narzędzi, które pozwalają naszym klientom oszczędzić czas i załatwić sprawę w dowolnym momencie bez wychodzenia z domu. Spodziewamy się, że ta forma przepisania licznika szybko zyska popularność, podobnie jak nasze inne cyfrowe usługi – e-faktura, e-odczyty, platforma Moje innogy czy możliwość umówienia wizyty w salonie online – mówi Magdalena Borek-Dwojak, Dyrektor Digital & Customer Experience w innogy Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przejąć licznik? Jedyne co trzeba zrobić to wejść na stronę i wypełnić formularz. W przypadku mieszkania kupionego na rynku wtórnym należy przygotować skan protokołu zdawczo-odbiorczego, zaś w sytuacji, gdy proces dotyczy odziedziczonego lokalu – skan/zdjęcie postanowienia sądowego lub poświadczenia dziedziczenia. Osoby przejmujące licznik od dewelopera nie potrzebują żadnych dodatkowych dokumentów.