Nowe Warzymice od Ronson. Odpowiedź na zielony trend i rosnące koszty eksploatacyjne

Ronson Development uruchomił sprzedaż czwartego etapu szczecińskiego projektu - Nowe Warzymice. Ten projekt odpowiada na potrzebę życia blisko zieleni, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów eksploatacyjnych dla przyszłych mieszkańców - podaje deweloper

Autor: housemarket.pl 21 stycznia 2022 10:20

  • Nowe Warzymice to wieloetapowy projekt Ronson, budowany na przedmieściach Szczecina.
  • Inwestycję wyróżnia kameralna zabudowa, otoczona zielenią.
  • W czwartym etapie w ofercie sprzedażowej znalazło się 75 mieszkań o powierzchni od 32 do 87 mkw.

- Projektem Nowe Warzymice idealnie odpowiedzieliśmy na trend, jaki na dobre zagościł na rynku – ludzie szukają dziś zielonej przystani, gdzie odpoczną od zgiełku miasta i komfortowo zorganizują swoje codzienne życie, także w nowej formule – z pracą zdalną jako nową codziennością - mówi Karolina Bronszewska, dyrektor marketingu i innowacji Ronson Development.

W trendzie eko

W inwestycji, podobnie jak w innych projektach dewelopera, duży nacisk został położony na otaczającą zieleń.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: RONSON BUDUJE ZGODNIE Z PLANEM 

- Bardzo zależy nam, aby roślinność wpisana w każdy z naszych projektów była bujna, co ważne ze względu na komfort życia naszych przyszłych mieszkańców, ale też estetyczna, dlatego powstają m.in. piękne pergole dla roślin. W czwartym etapie inwestycji, zgodnie z naszym ekologicznym zobowiązaniem, planujemy wykonać instalację fotowoltaiczną na potrzeby zasilania części wspólnych oraz zielone ściany w strefach wejściowych do budynku - mówi Karolina Bronszewska.

Karolina Bronszewska podkreśla, że decydując się na podążanie za trendem eko, Ronson stawia na rozwiązania, które oznaczają dla przyszłych mieszkańców nie tylko życie w zgodzie z planetą, ale przekładają się na niższe koszty eksploatacji. Panele fotowoltaiczne, które mają za zadanie zasilać w energię części wspólne, oświetlenie LED, czy podlewanie części wspólnych wodą deszczową, to też ograniczenie kosztów bieżących dla wspólnoty.

- Przy obecnych drastycznych wzrostach cen energii elektrycznej i wysokim poziomie inflacji, staramy się implementować rozwiązania pragmatyczne, które oznaczają prawdziwe oszczędności. Wierzymy, że właśnie tak zaprojektowane osiedla, w długiej perspektywie będą dla klientów doskonałą formą lokowania kapitału. Wiemy też jak ważne jest zielone otoczenie. Zarówno dla życia, jak i z perspektywy chęci sprzedaży mieszkania na rynku wtórnym - mówi Karolina Bronszewska.

Na terenie inwestycji stanęły już domki dla owadów – efekt zaangażowania Ronson w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich na rzecz ekologii i różnorodności biologicznej. W II i III etapie deweloper planuje stworzenie zbiorników na wodę opadową, która posłuży do podlewania zielonych części wspólnych. Na tych dwóch etapach powstaną także łąki kwietne, które zastąpią trawniki, zapewniając tym samym większą bioróżnorodność i stanowiąc schronienie dla wielu gatunków owadów.

- Zaproponowane w inwestycji rozwiązanie jest ekologiczną i bardzo estetyczną alternatywą dla tradycyjnego trawnika. Co ważne, zmniejsza koszty zużycia wody, bo łąki kwietne nie wymagają tak intensywnego podlewania jak trawa. Mniejsze są także nakłady na koszenie, nawożenie i pielęgnację – mówi Paweł Krawczyk, kierownik projektu Nowe Warzymice.

W IV etapie powstanie też zewnętrzna wiata rowerowa, a wszystkie poprzednie etapy wyposażone zostały w stojaki rowerowe do dyspozycji mieszkańców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych