Nowe Żerniki z patronami ulic

Na Nowych Żernikach patronami ulic i skwerów będą polscy i niemieccy architekci. Na najbliższej sesji miejscy radni zdecydują o przyjęciu uchwały nadającej nazwy budowanym ulicom.

Autor: HouseMarket.pl 12 października 2016 15:46

Jak informuje wrocławski magistrat, ulice na Osiedlu Europejskiej Stolicy Kultury – Nowe Żerniki, nazywane również WUWA 2 będą mieć patronów.

– Uhonorowanie polskich i niemieckich architektów na budowanym osiedlu Nowe Żerniki, to pomysł architektów, którzy pracują przy jego realizacji. Z inicjatywą wystąpili Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław – mówi Zbigniew Maćków, kurator ds. architektury ESK Wrocław 2016.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ulice w układzie północ-południe będą nosić nazwiska niemieckich modernistów, którzy przyczynili się do powstania pierwszej wystawy Miejsc Pracy i Zamieszkania (WUWA) w latach 20. ubiegłego wieku. W układzie wschód-zachód ulice na Nowych Żernikach uhonorują polskich modernistów i postmodernistów.

Samowystarczalna dzielnica powstaje dzięki temu, że miasto buduje infrastrukturę, a mieszkania deweloperzy. Na nowych Żernikach zdecydowali się budować m.in. Atal, Profit Development, Archicom, Osiedle Rodzinne, Vantage Development oraz reprezentanci Kooperatyw Budowlanych.

Modelowe osiedle Nowe Żerniki, projektowane przez najlepszych wrocławskich architektów, będzie zaspakajać w sposób kompleksowy potrzeby przyszłych mieszkańców. Będzie to fragment miasta oparty o idee nowej urbanistyki, z domem kultury i lokalnym bazarkiem, gdzie jest miejsce zarówno dla ludzi młodych jak i dla seniorów.

Oryginalnie zaprojektowane przestrzenie publiczne ułatwią budowanie więzi społecznych. Budynki i infrastruktura spełnią wymogi budownictwa ekologicznego.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych