Nowy wskaźnik kosztu metra odtworzeniowego mieszkań

Wojewoda mazowiecki poinformował, że od 1 kwietnia 2017 r. do 30 września 2017 r. wskaźnik przeliczeniowy będzie wynosił 3 729,55 zł dla województwa mazowieckiego, z wyłączeniem Warszawy i 5 722,18 zł dla stolicy.

Autor: HouseMarket.pl 03 kwietnia 2017 15:55

Wartość wskaźnika ma znaczenie m.in. dla ustalania stawek czynszu lokali mieszkalnych, kaucji i dodatków mieszkaniowych. Jest też istotna w przypadku ubiegania się o kredyt w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych.

Wojewoda dwa razy w roku ustala wartości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych. Wyliczenia są dokonywane na podstawie przeciętnego kosztu budowy metra kwadratowego powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego określonego przez Główny Urząd Statystyczny w Warszawie, powiększonego o koszt robót wykończeniowych ponoszonych przez przyszłych użytkowników, ustalony przez wojewodę na podstawie własnych analiz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wojewoda ustala wskaźnik na podstawie przepisów Ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w poprzednim półroczu wskaźnik wynosił 3558,46 zł dla województwa mazowieckiego i 5922,63 zł dla Warszawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych