O przyszłości budownictwa mieszkaniowego na EEC 2017

Co może stymulować rozwój po wygaśnięciu programu Mieszkanie dla Młodych? Jaki wpływ na rynek mieszkaniowy będzie miał program Mieszkanie Plus? O przyszłości budownictwa mieszkaniowego porozmawiamy na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym.

Autor: HouseMarket.pl 10 stycznia 2017 15:41

IX Europejski Kongres Gospodarczy (10-12 maja 2017, Katowice) podejmie tematy najważniejsze z punktu widzenia przyszłości Europy, rewolucyjnych wyzwań w przemyśle i na rynku pracy oraz dynamicznych zmian w geopolitycznym otoczeniu europejskiej gospodarki.

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) w Katowicach od 2009 roku gromadzi reprezentantów biznesu, prezesów czołowych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz polityków i ekspertów z kraju, Europy i świata.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Skala i renoma tego wydarzenia (w ubiegłorocznym spotkaniu wzięło udział ponad 8 tys. gości) to pozytywna presja na organizatorów, którzy nie tylko rozwijają formułę trzydniowego wydarzenia, ale muszą zadbać o jakość merytoryczną i aktualność ponad stu debat i spotkań.

- Zakres tematyczny to żywy, reagujący z rzeczywistością obszar problemów i dylematów - podkreśla Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator EEC. - Kongres jest wydarzeniem poprzez które, wraz z naszymi gośćmi i partnerami nie tylko odpowiadamy na to, co się dzieje, ale wskazujemy zjawiska i trendy, które zaczynają kształtować naszą przyszłość. 

Jednym z ważnych tematów, poruszonych na EEC, będzie przyszłość polskiego rynku mieszkaniowego. Porozmawiamy o tym na dwóch sesjach dyskusyjnych. Pierwsza skoncentruje się na obecnej sytuacji na rynku. Zastanowimy się nad perspektywami budownictwa mieszkaniowego, poznamy uwarunkowania gospodarcze, społeczne i demograficzne poszczególnych regionów w kontekście mieszkaniowym i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co może stymulować rozwój po wygaśnięciu programu Mieszkanie dla Młodych.

Druga dyskusja poświęcona będzie Narodowemu Programowi Mieszkaniowemu. Poznamy, m.in. cele, założenia i aparat realizacyjny programu Mieszkanie Plus, zastanowimy się również, czy i w jaki sposób program zmieni rynek najmu.

Więcej na temat Europejskiego Kongresu Gospodarczego

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych