Od piątku w Mikołajkach obowiązuje strefa płatnego parkowania

Od piątku w Mikołajkach na Mazurach zostanie uruchomiona Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania. Opłaty będzie można uiszczać w parkomatach, a za brak ważnego biletu zapłacimy 150 zł kary - podał urząd miasta w Mikołajkach.

Autor: pap 01 lipca 2022 09:56

  • W Mikołajkach zostanie uruchomiona Sezonowa Strefa Płatnego Parkowania.
  • W Sezonowej Strefie Płatnego Parkowania opłaty uiszczane będą z wykorzystaniem parkomatów, a nie jak dotychczas z pomocą inkasentów.
  • Strefę płatnego parkowania podzielono na dwa sektory, w każdym z nich obowiązuje inna taryfa opłat.

"Do SSPP zostanie włączona ul. Dybowska, na której również obowiązywać będzie pobór opłat za parkowanie" - podał mikołajski ratusz i dodał, że ulega zmianie organizacja ruchu na ulicy Wawrzyńca Prusa, a odcinek pomiędzy ul. Kajki a ul. Dybowską zostanie przemianowany na drogę jednokierunkową.

Strefę płatnego parkowania podzielono na dwa sektory, w każdym z nich obowiązuje inna taryfa opłat. Sektor A obejmuje ulicę 3 Maja i Plac Wolności. Tu za pierwsze pół godziny postoju trzeba zapłacić 2,20 zł, a za pierwszą godzinę - 4,40 zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sektor B obejmuje ulice Wawrzyńca Prusa i Dybowską. W tym sektorze za pierwszą godzinę postoju trzeba będzie zapłacić 3,60 zł.

Opłatami objęto także parkingi miejskie przy Placu Wolności (5 zł za godzinę), Okrężnej i przy CK "Kłobuk" (4 zł za godzinę). Opłaty za parkowanie na placach będą pobierane przez cały tydzień od godz. 8 do godz. 22.

Opłaty będzie można wnosić w parkomatach płacąc bilonem, kartą, blikiem oraz przez aplikacje mobilne.

Kara za brak ważnej opłaty parkingowej wynosić będzie 150 zł. Gdy karę uiści się w ciągu 7 dni kalendarzowych po dniu otrzymania wezwania, kara zostanie obniżona do 50 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych