Oddanie tunelu w ciągu Zakopianki możliwe w tym roku

Jest szansa, że nowym tunelem w ciągu przebudowywanej Zakopianki kierowcy pojadą jeszcze w tym roku - poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Autor: PAP 11 lutego 2022 08:31

"Zawirowania związane z pandemią dotknęły między innymi tunel na Zakopiance, bo tam niestety Covid nam opóźnił tę realizację, ale nie aż tak bardzo, żebyśmy nie mieli nadziei, że w tym roku pojedziemy tunelem" - powiedział szef resortu infrastruktury na antenie TVP Info.

"Nie chcę zapeszać, wszystko wskazuje na to, że ten rok 2022, to rok, kiedy pojedziemy bezpiecznie nowym odcinkiem przebudowywanej Zakopianki" - dodał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Tzw. tunelowy odcinek Zakopianki to trasa S7 Naprawa - Skomielna Biała. Tunel miał być gotowy w grudniu ub.r., wykonawca - Astaldi - opóźnienia tłumaczy pandemią i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Tunel jest drążony w masywie góry Mały Luboń w Beskidzie Wyspowym. Drążenie pierwszego tunelu rozpoczęło się 6 marca 2017 r. od strony północnej w miejscowości Naprawa.

Obecnie w obydwu nitkach tunelu o długości 2,06 km, wykonano już całkowicie płytę podjezdniową. Trwają nadal prace związane z wykonaniem zabezpieczenia ogniochronnego, przy czym w prawym tunelu wykonano ponad 90 proc. tej powłoki, a w lewym ponad 25 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych