Odpływ uszczelkowy w systemie bezokapowym

Funkcjonalność całego systemu rynnowego zależy od jakości poszczególnych elementów oraz ich prawidłowego montażu. Aby woda mogła być efektywnie odbierana z rynien i kierowana do rury spustowej niezbędny jest dobrze dopasowany odpływ.

Autor: HouseMarket.pl 03 lutego 2017 16:11

Ma to szczególne znaczenie w przypadku systemu bezokapowego. Dedykowanym dla niego rozwiązaniem jest odpływ uszczelkowy polskiej firmy Galeco.

System bezokapowy doskonale sprawdza się w nowym budownictwie, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także użytkowe. Ukrycie elementów orynnowania w ociepleniu umożliwia zachowanie spójnego, minimalistycznego wyglądu bryły budynku. Dzięki specjalnej konstrukcji systemu oraz użyciu wyselekcjonowanych materiałów możliwe jest skuteczne i bezpieczne odprowadzenie wody z powierzchni dachu oraz wygodna konserwacja.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przystosowany na każde warunki

Odpływ wykonany jest ze skandynawskiej stali o wysokiej trwałości, co gwarantuje odporność na korozję perforacyjną oraz niezawodność działania systemu. Precyzyjnie dopasowany profil odpływu oraz odpowiednio wkomponowany łącznik z uszczelką zapewniają najwyższą szczelność całego systemu, o ile zamontowane zostaną zgodnie z instrukcją montażu producenta.

Dzięki warstwom ochronnym oraz powłoce organicznej rynny są szczególnie przygotowane na negatywny wpływ czynników atmosferycznych oraz dobowe zmiany temperatur. W celu łatwiejszego montażu oraz lepszego przylegania uszczelek do profilu rynnowego przed montażem wystarczy posmarować je środkiem poślizgowym, np. silikonem w sprayu. Należy również pamiętać o precyzyjnym dogięciu listków montażowych – tak, by rynna  idealnie ułożyła się w odpływie. Przygotowany w ten sposób system rynnowy będzie odpowiednio zabezpieczony i przede wszystkim szczelny.

Funkcjonalne dopełnienie systemu

Odpływ rynnowy stanowi jedno z kluczowych miejsc podczas instalacji systemu rynnowego. Istotne jest nie tylko odpowiednie połączenie go z rynnami, ale też zachowanie wskazanej przez producenta odległości między nim a hakami. Dzięki wykorzystaniu odpływu uszczelkowego możliwy jest szybki i solidny montaż. Jego wytrzymała konstrukcja zapewnia też wysoką funkcjonalność całego układu odwadniającego. Ze względu na złożoność systemu jego realizację najlepiej uzgodnić z architektem już na etapie opracowywania projektu domu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych