OKAM rewitalizuje w Łodzi. Jakie obecnie plany ma deweloper?

Łódź miasto z bogatą industrialną historią dziś dzięki takim projektom, jak te realizowane przez OKAM, zmienia swoje oblicze. Firma, prowadząc różnego rodzaju inwestycje - począwszy od mieszkaniowych, poprzez biurowe aż po komercyjne, wprowadzając do nich nutkę nowoczesności, zachowuje niepowtarzalny charakter miejsc, które czasy świetności miały dawno za sobą. Dzięki rewitalizacji i nadaniu im nowego życia, dziś znowu mogą służyć mieszkańcom Łodzi czy być chętnie odwiedzane przez przyjezdnych.

Autor: Housemarket.pl 16 grudnia 2021 11:38

- Można powiedzieć, że w OKAM jesteśmy pasjonatami rewitalizacji – nadajemy historycznym obiektom nowe życie i funkcjonalności, przeobrażamy je w miejsca przyjazne dla mieszkańców i odwiedzających Łódź. Nie zapominamy przy żadnym projekcie o duchu przeszłych czasów, wracamy do ich historii i zachowujemy jej najważniejsze elementy. Każdy projekt jest inny, każdy wymaga ogromnego przygotowania i wysiłku ze strony wielu osób - podkreśla Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.

Do przeprowadzenia rewitalizacji potrzebny jest cały zespół ludzi, sztab ekspertów z różnych dziedzin, proces wymaga konsultacji z władzami miasta i wdrożenia wytycznych konserwatora zabytków. To “mozolny” proces, który wiąże się zarówno z nakładami pracy, finansowymi jak i czasowymi, który jednak daje niezwykłe efekty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Już trzeci projekt “in progress”

W ramach łódzkich rewitalizacji, OKAM Capital zrealizował dwie inwestycje, a trzecia znajduje się w fazie rozwoju. Jedną z przestrzeni stworzonych przez dewelopera jest ŁÓDŹ.WORK - to nowatorski w skali regionu, wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowy, przy ul. Dowborczyków 18. Na tym terenie pochodzącym z przełomu lat 80. i 90. XIX wieku, działały najpierw zakłady włókiennicze − fabryka Teodora Meyerhoffa, potem w różnych okresach i pod różną formą - Zakłady Graficzne. ŁÓDŹ.WORK jest przestrzenią o powierzchni całkowitej blisko 5000 mkw, o wyjątkowym charakterze, oryginalnej aranżacji przestrzeni wspólnych czy lobby, posiada industrialny charakter wnętrz, który został oddany w nowoczesnej formie. Po latach stagnacji, dziś ofiaruje nową jakość mieszkańcom miasta, którzy mają lub będą mieli w przyszłości przyjemność tu pracować. Poza wysokim standardem, na terenie kompleksu do dyspozycji pracowników najemców powierzchni są m.in. eko-pojazdy TWIZY, rowery oraz elektryczne hulajnogi.

Okam w Łodzi zrealizował także projekt Strefa Piotrkowska 217 , w miejscu dawnej odlewni żelaza Józefa Johna, prekursora łódzkiego przemysłu metalowego, która rozpoczęła działalność w latach 60 XIX w., stając się największym producentem maszyn włókienniczych i elementów metalowych w mieście. Na powierzchni 8000 mkw połączone zostały funkcje biurowe, handlowe, usługowe i gastronomiczne.

- Strefa Piotrkowska 217, której założeniem było przywrócenie dawnej świetności tego miejsca, od momentu jej powstania jest niezwykle lubiana przez mieszkańców i przyjezdnych. To połączenie pofabrycznego klimatu z nowoczesną funkcjonalnością, jedno z najpopularniejszych miejsc kultury i rozrywki na mapie Łodzi. “Strefa Piotrkowska 217” to jednak coś więcej, żeby to zrozumieć i poczuć na własnej skórze, trzeba po prostu tu bywać. O tym, jak lubiane jest to miejsce, świadczą liczby – pomimo trwającej pandemii od początku roku odwiedziło ją już tysiące osób, korzystając z jej oferty gastronomicznej i kulturowej, tu każdy znajdzie tam coś dla siebie - zaznacza Marcin Michalec. Strefa Piotrkowska 217 stała się miejscem kreatywnym, przepełnionym energią, w którym wiele się dzieje, mają tu swoje biura firmy, ale także organizowane są regularnie wystawy, warsztaty czy koncerty.

W trakcie przygotowania przez OKAM jest obecnie inwestycja Strefa PROGRESS zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Piotrkowska 217, znajdująca się również na części terenu, na którym dawniej funkcjonowała odlewnia żelaza. Będzie to pierwszy projekt mieszkaniowy OKAM w mieście, a jednocześnie kolejny i pewnie nie ostatni w ramach rewitalizacji terenów pofabrycznych. Powstać ma tu do IV kwartału 2023 r. blisko 280 mieszkań i kilka lokali usługowych, z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców.

Dzięki takim projektom, polskie postindustrialne miasta, takie jak Łódź stają się bardziej nowoczesne, przyjazne dla mieszkańców i przyciągają kolejnych inwestorów. To rozwój dla wszystkich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych