Olsztyn przekaże uchodźcom budynek po domu dziecka

Prezydent Olsztyna zadeklarował przekazanie pustego budynku po domu dziecka przy ul. Korczaka na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Służby wojewody są tym budynkiem zainteresowane.

Autor: PAP 02 marca 2022 15:23

Budynek po domu dziecka przy ul. Korczaka w śródmieściu Olsztyna stoi pusty, ponieważ przebywające w nim dzieci zamieszkały w przygotowanych dla nich mieszkaniach. "Rozmawiałem z firmami, które są gotowe pomóc nam w wyposażeniu tego budynku" - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który zgłosił wojewodzie warmińsko-mazurskiemu chęć przekazania pomieszczeń na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

"Chcielibyśmy, by w tym budynku zamieszkały dzieci, by został tam ewakuowany sierociniec" - przyznał Grzymowicz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek potwierdził PAP zgłoszenie dawnego domu dziecka przez Olsztyn na potrzeby uchodźców. "Jeśli budynek będzie wyposażony na pewno z niego skorzystamy. Służby wojewody i miasta są w stałym kontakcie w tej kwestii" - zapewnił PAP Guzek.

Wcześniej Olsztyn zadeklarował 60 miejsc dla uchodźców w hotelu Relaks w centrum miasta. Grzymowicz powiedział w środę, że dotąd nie ulokowano tam uchodźców.

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego odmawiają wskazania, gdzie i ilu uchodźców ulokowano w punktach na Warmii i Mazurach. Wiadomo, że grupy uchodźców ulokowano w ośrodku w Waplewie i Rybakach. Niezależnie od działań administracji rządowej organizacje i stowarzyszenia goszczą uchodźców m.in. w Iławie i Ostródzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych