Olsztyn: przetarg na sadzenie ponad 1,8 tys. drzew

Ogłoszony został przetarg na wybór wykonawcy nasadzeń ponad 1,8 tys. drzew, a także krzewów i innych roślin - podał w poniedziałek olsztyński magistrat. Posadzone zostaną m.in. klony, lipy, dęby, drzewa owocowe i kwiaty cebulowe.

Autor: Pap 11 stycznia 2022 09:38

Miejski przetarg dotyczy nasadzeń 1835 drzew, 1470 krzewów, 6536 bylin i prawie 33 tys. kwiatów cebulowych. Mają one pojawić się na terenie dziewięciu olsztyńskich osiedli: najwięcej na Jarotach (497 drzew), Kormoranie (443), Nagórkach (332) i w Śródmieściu (304).

"Od wykonawcy oczekujemy, że w pierwszej kolejności nowe drzewa będą sadzone wzdłuż al. Piłsudskiego oraz w obrębie Śródmieścia" - przekazała dyrektor ratuszowego wydziału strategii i funduszy europejskich Justyna Sarna-Pezowicz.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najwięcej ma być klonów, lip, dębów i drzew owocowych. Sadzonki muszą mieć określone parametry, np. obwód pnia na wysokości metra powinien mieć co najmniej 16-18 cm.

Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania terenu pod nasadzenia i ukształtowania rabat, będzie też dokonywał prac pielęgnacyjnych w okresie rękojmi. Urząd miasta czeka na oferty do 3 lutego. Zadanie ma zostać wykonane w ciągu 18 miesięcy od zawarcia umowy, z czego minimum 20 proc. zakresu prac - przez pierwsze sześć miesięcy, a co najmniej połowa - w ciągu pierwszego roku.

Jak wyliczył magistrat, w Olsztynie przybędą "ponad dwa drzewa, w zamian za jedno wycięte w trakcie przygotowań do trwającej inwestycji związanej z rozbudową tramwajowej trakcji".

Poza nasadzeniami objętymi tym przetargiem, posadzenie kolejnych 800 drzew zostało zleconych wykonawcy rozbudowy tramwajowej jako zagospodarowanie pasa drogowego. Natomiast około 200 nasadzeń kompensacyjnych było już elementem projektu tramwajowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych