Opady śniegu to obowiązki. Ile kosztuje odśnieżanie?

Dla właścicieli nieruchomości opady śniegu oznaczają dodatkowe obowiązki. Za nieodśnieżenie chodnika można dostać 100 zł mandatu – pisze dom.trójmiasto.pl.

Autor: dom.trójmiasto.pl 09 stycznia 2017 15:46

Zgodnie z art. 5. ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości powinni utrzymywać porządek poprzez sprzątanie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników, o ile są położone wzdłuż ich nieruchomości, czyli bezpośrednio przylegają do działki.

Właściciel nie ma natomiast obowiązku odśnieżenia chodnika, na którym znajduje się parking, kiedy granica działki zostaje oddzielona pasem zieleni od chodnika albo kiedy zamiast chodnika przylega do prywatnego terenu ścieżka rowerowa. W takich przypadkach obowiązek spoczywa na zarządcy drogi.eżeli w pobliżu naszej działki znajduje się przystanek autobusowy, to dbałość o jego odśnieżenie nigdy nie będzie spoczywała na właścicielu nieruchomości. W takiej sytuacji odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo świadczące usługi komunikacyjne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chodniki, które podlegają uprzątnięciu przez administrację lub zarządcę nieruchomości, w świetle obowiązujących przepisów powinny zostać odśnieżone codziennie do ósmej rano lub w ciągu sześciu godzin od zaprzestania intensywnych opadów – przypomina dom.trójmiasto.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych