Opcje dodatkowe czy standard deweloperski?

Na rynku nieruchomości przyszli mieszkańcy najczęściej wybierają domy lub mieszkania w stanie deweloperskim, po czym zajmują się wykończeniem oraz wyposażeniem. Nie brakuje też klientów, którzy pytają dewelopera, co dokładnie otrzymają w standardzie, czy mogą skorzystać z opcji dodatkowych.

Autor: HouseMarket.pl 23 grudnia 2016 11:07

Wybór własnego M i kupno nieruchomości w stanie deweloperskim to jeden z najważniejszych kroków do zamieszkania. Eksperci zwracają uwagę, że w polskim prawie nie ma jednej, obowiązującej definicji określenia „stan deweloperski”. Dlatego warto samemu zapytać firmy, u której kupujemy, na co możemy liczyć. Wykonanie tynków i wylewek, rozprowadzenie wszystkich instalacji, łącznie z grzejnikami i piecem – to najczęściej deweloper zapewnia.

- Warto jednak zaznaczyć, że klienci na rynku nieruchomości cenią sobie najwyższą jakość. Po prostu wybierając miejsce do życia, chcą czuć zaufanie do dewelopera, który oferuje „coś więcej” i potrafi zapewnić komfort oraz bezpieczeństwo. – Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów, stawiamy na jakość wykonania, ale też elementy dodatkowe. Dlatego w naszych domach przygotowaliśmy energooszczędny piec kondensacyjny, podwyższoną izolację termiczną, czy drzwi antywłamaniowe – mówi Marcin Brygier, prezes zarządu Greenbud Development. Inwestor przygotowuje Zielone Rabowice, osiedle 30 domów w zabudowie bliźniaczej, położone 2 km od Swarzędza. W ramach inwestycji zapewnia ciągłość izolacji termicznej, ograniczenie mostków termicznych na każdej kondygnacji, a także podejście wody ogrodowej. Deweloper potrafiący przygotować takie elementy dla przyszłych mieszkańców w standardzie, automatycznie zyskuje uznanie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inwestorzy coraz częściej otrzymują zapytania nie tylko o standard deweloperski, ale także opcje dodatkowe. Ma to znaczenie szczególnie w domach jednorodzinnych. Na osiedlu Zielone Rabowice, mieszkaniec może zdecydować, czy deweloper przygotuje ogrzewanie podłogowe na parterze, izolację kominkową, balkon z balustradą, rolety sterowane automatycznie i okna trzyszybowe. Co ważne, w domach na osiedlu Zielone Rabowice, standardowo o powierzchni 75 mkw., można tez przygotować poddasze, co znacznie zwiększy powierzchnię mieszkalną. To najciekawsza i jedna z najbardziej praktycznych opcji dodatkowych. Przyszli mieszkańcy chętnie z takiej możliwości korzystają. To jedno z takich udogodnień, które może wyróżnić inwestora. Deweloper, który odpowiada na takie zapotrzebowanie może liczyć na pozytywne recenzje mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych