Opole dofinansuje likwidację starych pieców

Miasto Opole udzieli dopłat mieszkańcom indywidualnym oraz wspólnotom mieszkaniowym na likwidację przestarzałych źródeł ciepła - poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Autor: PAP 22 czerwca 2017 13:31

Według Wiśniewskiego, 300 tys. zł z kasy miasta zostanie przeznaczone na zastąpienie przestarzałych pieców opalanych węglem nowoczesnymi rozwiązaniami w rodzaju ogrzewania gazowego, elektrycznego lub przyłączenie do sieci miejskiej.

Jak podkreślił, wdrażany w Opolu projekt jest drugim, po Krakowie, programem prowadzonym przez miasto w celu poprawy jakości powietrza.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Na poprawę powietrza Opole przeznaczyło już trzy miliony złotych. Program, który uruchamiamy dzisiaj dzięki współpracy z Energetyką Cieplną Opolszczyzny, jest poszerzeniem naszych działań. Jeżeli da wymierne efekty, przeznaczymy na ten cel dodatkowe środki - zapewnił Wiśniewski.

Zgodnie z przedstawionymi na konferencji założeniami, osoba fizyczna może otrzymać do 7 tys. zł na zakup nowoczesnego urządzenia grzewczego, którym zastąpi przestarzały piec. W przypadku wspólnot dofinansowanie np. do przyłączenia do sieci miejskiej to już 50 tys. zł dotacji.

Przy wyborze technologii i przygotowaniu dokumentacji oraz w przeprowadzeniu niektórych prac montażowych mieszkańcom Opola mają pomagać specjaliści z ECO, spółki ciepłowniczej, w której większościowy pakiet akcji ma miasto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych