Opole: prezydent miasta nie odda mieszkań w budynku TBS

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oświadczył w środę, że nie odda dwóch mieszkań, które ma w TBS. Tym samym nie zamierza spełnić oczekiwań europosła Patryka Jakiego, który we wtorek dał Wiśniewskiemu siedem na zwrot i ujawnienie listy osób, które dostały mieszkania w TBS przy ul. Oleskiej.

Autor: Pap 19 maja 2022 09:42

Sprawa dotyczy mieszkania w budynku wybudowanym przez miejski TBS przy ulicy Oleskiej w Opolu. Politycy Solidarnej Polski poinformowali, że w ich ocenie prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, wykorzystując swoje stanowisko, mógł nabyć w preferencyjny sposób jedno z mieszkań w tym budynku. Przypominali na konferencji prasowej, że TBS powstały w celu zapewnienia mieszkań osobom niezamożnym, których nie stać na zakup lokalu na wolnym rynku i domagali się dymisji Wiśniewskiego.

We wtorek na temat mieszkania prezydenta wypowiedział się europoseł Patryk Jaki. Polityk przypomniał, że Arkadiusz Wiśniewski otrzymał stanowisko prezydenta Opola dzięki wsparciu polityków Solidarnej Polski. "Umawialiśmy się, że nie zgadzamy się na łapczywe korzystanie z zasobów miasta. Na łupienie miasta z mieszkań. Na to nie było umowy i tego nie mam zamiaru legitymizować. Oczekuję od prezydenta, daję mu siedem dni na to, żeby to mieszkanie zwrócił i żeby ujawnił listę wszystkich ludzi, którzy otrzymali te mieszkania. Jeżeli tego nie zrobi, to za siedem dni podejmiemy inne działania, które będą efektywne. Jest jeszcze czas na refleksję" - powiedział Jaki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W środę do tej wypowiedzi odniósł się prezydent Opola. Na konferencji prasowej powiedział, że posiada on w budynku TBS przy ulicy Oleskiej nie jedno, a dwa mieszkania, które otrzymał zgodnie z prawem i nie zamierza ich oddawać.

Wyjaśnił, że mieszkania, które są w tej chwili w jego dyspozycji, stały puste. "Przez wiele miesięcy były oferowane do wynajmu. Te osoby, które się na nie zgłosiły, wycofały się z najmu tych mieszkań. Ja nie skorzystałem jako pierwszy. (...) Być może posłużą też moim rodzicom, którzy obecnie mieszkają w bloku bez windy, a może będzie w nim mój syn mieszkał. Nie wiem" - stwierdził Wiśniewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych