Opole strategiczne dla Mieszkania plus

W ramach programu Mieszkanie plus w Opolu zostanie wybudowane ok. czterystu mieszkań - poinformował w czwartek w opolskim ratuszu wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Wcześniej miasto Opole podpisało z BGK list intencyjny w sprawie udziału gminy w tym programie.

Autor: PAP 23 grudnia 2016 11:25

Zdaniem pochodzącego z Opola wiceministra Jakiego realizacja projektu ma szczególne znaczenie dla miasta, które - jak określił - przez wiele lat było pomijane w różnego rodzaju projektach rządowych.

"Co jest dla mnie najważniejsze, że mogę państwu ogłosić, że strategicznym partnerem tego programu (Mieszkanie plus) będzie miasto Opole" - podkreślił wiceminister na konferencji prasowej. W jego ocenie, program będzie miał realny wpływ na odwrócenie negatywnych tendencji demograficznych w Polsce i regionie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceprezydent Opola Marcin Rol uznał projekt za przełomowy w historii miasta. "Przez ostatnie 16 lat wybudowano 72 mieszkania. Z tej perspektywy to dobry impuls" - powiedział. Według informacji udzielonych na konferencji, miasto jest gotowe do przekazania pod budowę w ramach projektu 4 ha gruntu w sąsiedztwie ulicy Wrocławskiej.

W kolejce na mieszkanie w stolicy regionu czeka około siedemset osób. Zdaniem przedstawiciela BGK, procedury prawne i związane z uzyskaniem różnych uzgodnień, niezbędnych do rozpoczęcia prac budowlanych, zakończą się za ok. półtora roku. Na szczególne znaczenie programu wskazał przedstawiciel zarządu BGK, który zauważył, że ułatwi on dostęp do mieszkań osobom młodym i nie posiadającym zdolności kredytowej niezbędnej do zakupu nieruchomości na rynku wtórnym lub u dewelopera.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych