Opolskie: Cztery mln zł od inwestorów na drogi lokalnePap - 01 maja 2020 13:10


Samorząd województwa opolskiego przekaże cztery miliony złotych na dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych - poinformował urząd marszałkowski w Opolu. Pieniądze pochodzą z opłat za przekształcenie gruntów rolnych pod inwestycje.

Jak informuje biuro prasowe opolskiego urzędu marszałkowskiego, samorząd przeznaczy 4,2 mln złotych na dofinansowanie budowy i przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a także na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania do ewidencji gruntów. Pieniądze pochodzą z opłat wnoszonych przez inwestorów za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej.

Stanisław Rakoczy, członek zarządu województwa, wyjaśnia, że za pieniądze zostanie wykonanych ponad 22 km dróg dojazdowych w jedenastu powiatach regionu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W grudniu ubiegłego roku gminy i powiaty złożyły 31 wniosków o dofinansowanie swoich inwestycji drogowych. Po wycofaniu kilku z nich i weryfikacji pozostałych zarząd województwa zadecydował o przyznaniu dotacji na 24 zadania związane z budową i przebudową dróg" - powiedział Rakoczy.

Część środków, w kwocie 143 tys. złotych podzielona została na sześć wniosków powiatowych na zakup sprzętu informatycznego i oprogramowania. Otrzymają ją powiaty prudnicki, krapkowicki, brzeski, głubczycki, kluczborski i opolski.

Od 1999 roku, czyli od chwili powstania samorządu województwa, z pieniędzy pochodzących z opłat za grunty rolne, udało się zbudować lub przebudować już ponad 500 km dróg dojazdowych do pól w całym regionie.