Opolskie: ostrzeżenie przed złym stanem powietrza

Od poniedziałku do wtorku spodziewane jest pogorszenie jakości powietrza w części województwa opolskiego. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu, w strefie, w której może dojść do przekroczenia norm pyłu PM10, mieszka około 300 tys. osób.

Autor: PAP 13 grudnia 2021 14:42

W poniedziałek Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat ostrzegający przed pogorszeniem stanu powietrza w dniach 13 i 14 grudnia na części województwa opolskiego. Ostrzeżenie dotyczy przekroczenia poziomu pyłów PM10.

W poniedziałek przekroczenie dotyczyć może małych obszarów w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, a według szacunków WCZK narażone na jego oddziaływanie jest około tysiąca osób.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

We wtorek przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje znaczną część miasta Opole, obszary na terenie powiatu opolskiego, obszary w powiecie kluczborskim, wraz z miastem Kluczbork, centralną i południową cześć powiatu oleskiego, wraz z miastem Olesno, niemal cały obszar powiatu strzeleckiego, wraz z miastem Strzelce Opolskie, centralną cześć powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, wraz z miastem Kędzierzyn-Koźle, centralną i wschodnią część powiatu krapkowickiego, wraz z miastem Krapkowice.

Jak informują służby wojewody, na terenie objętym ostrzeżeniem 14 grudnia mieszka około 300 tysięcy osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych