Opolskie samorządy podnoszą opłaty za odbiór śmieciPAP - 30 listopada 2020 09:48


Organizacja "Czysty region", skupiająca 11 gmin województwa opolskiego podnosi od nowego roku o 25 proc. opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Radni miasta Opole zgodzili się na podwyżkę w wysokości blisko 50 procent.

Od nowego roku samorządy województwa opolskiego zamierzają podnieść opłaty za odbiór odpadów komunalnych mieszkańców. Zgromadzenie Związku Międzygminnego "Czysty Region", który skupia 11 gmin województwa opolskiego, przyjęło uchwałę o podniesieniu segregowanych śmieci z 19,50 na 25 złotych od osoby.

Na ostatniej sesji rady miasta Opole zgodzili się na proponowaną przez zarząd Opola podwyżkę z 19 na 28 złotych od osoby. W przypadku osób, które nie będą przestrzegały zasad segregacji śmieci, stawka ta może być podniesiona do 56 złotych od osoby.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Samorządy tłumaczą swoje decyzje rosnącymi kosztami zagospodarowywania odpadów, oraz niestabilnymi przepisami dotyczącymi tej sfery gospodarki komunalnej. Przekonują także, że dotychczasowe ceny były niższe od średniej w podobnych samorządach na terenie kraju.