Osiedla Dom Development z nowoczesną technologią Blue Bolt

Dom Development podejmuje współpracę z firmą NTT System. Na inwestycjach, które niedawno trafiły do sprzedaży oraz przyszłych realizacjach dewelopera wprowadzona zostanie nowoczesna technologia proptech Blue Bolt.

Autor: housemarket.pl 23 grudnia 2021 12:25

  • Lista elementów poprawiających komfort życia na osiedlach Dom Development powiększy się o rozwiązania z zakresu smart building, czyli tzw. inteligentnego budynku.
  • Z poziomu smartfona aplikacji można zlecić m.in. zdalne otwieranie drzwi czy przywoływanie windy.
  • Dla administratorów budynków system Blue Bolt jest skutecznym narzędziem do efektywnej komunikacji i zarządzania przestrzenią.

Klienci firmy Dom Development już wkrótce będą korzystać z nowatorskiej aplikacji mobilnej Blue Bolt ułatwiającej użytkownikom dostęp do nieruchomości. Z poziomu smartfona można w niej zlecić m.in. zdalne otwieranie drzwi czy przywoływanie windy (wraz z wyborem piętra domyślnego). Dodatkowo obie te funkcjonalności zostaną ze sobą powiązane w jedną sekwencję zdarzeń, dzięki czemu otwarcie wejścia do budynku za pomocą Blue Bolta pozwoli automatycznie przywołać windę. Aplikacja umożliwia również aktywowanie szlabanów i rezerwację oraz udostępnianie miejsc parkingowych innych użytkownikom aplikacji.

CZYTAJ TEŻ: DOM DEVELOPMENT PRZECHODZI DO CHMURY MICROSOFT 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nowoczesne technologie rewolucjonizują nie tylko sposób, w jaki komunikujemy się ze sobą, pracujemy czy płacimy za zakupy. Dzięki coraz powszechniejszemu zastosowaniu automatyki budynkowej poprawia się komfort życia oraz bezpieczeństwo mieszkańców domów i osiedli. Poszukując odpowiedniego rozwiązania, dostosowanego do obecnych potrzeb zmieniającego się rynku, przebadaliśmy szereg systemów, decydując się na wprowadzenie na naszych osiedlach technologii Blue Bolt, dostarczanej przez NTT System. Jest to inteligentny system automatyki budynkowej, który podwyższa standard całej inwestycji. Dzięki aplikacji mobilnej możliwe jest niemal całkowicie bezdotykowe poruszanie się po obiekcie. Wychodząc z domu, mieszkańcy osiedli Dom Development nie będą musieli już pamiętać o zabraniu przysłowiowej „pestki” czy pilota do garażu - powiedział Grzegorz Smoliński, dyrektor działu sprzedaży w Dom Development.

Dla administratorów budynków system Blue Bolt jest skutecznym narzędziem do efektywnej komunikacji i zarządzania przestrzenią. Funkcja przydzielania dostępu do wybranych przejść i zamków na terenach inwestycji mieszkaniowych pozwala zapewnić mieszkańcom najwyższy standard prywatności i bezpieczeństwa. Jednocześnie lokatorzy mogą samodzielnie udzielać dostępu krótkoterminowego gościom.

- Wspólny projekt z Dom Development jest dla nas bardzo ważny. Zaufanie ze strony partnera, który ma tak silną pozycję na polskim rynku deweloperskim, potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku rozwoju technologii. Dowodzi też faktu, że stosowane przez nas rozwiązania sprawdzają się i są dobrze odbierane przez użytkowników. Planujemy ścisłą współpracę z Dom Development, w celu dostosowania naszego rozwiązania do specyfiki budynków dewelopera i potrzeb jego klientów. O efektach i ciekawych aktualizacjach będziemy informować na bieżąco – komentuje Maciej Grabowski, pomysłodawca i szef zespołu odpowiadającego za Blue Bolt.

Technologia Blue Bolt jest rozwiązaniem optymalnym w czasach pandemii i coraz szybszego tempa życia. Pozwala zminimalizować czas dotarcia w wybrane miejsce. Rozwiązuje także problem stosowania oddzielnych kluczy czy kart dostępu na terenie budynku. Z nowego rozwiązania od Blue Bolt będą mogli już wkrótce skorzystać mieszkańcy m.in. Apartamentów Służewiec czy Osiedla Urbino w Warszawie. Długofalowa współpraca z deweloperem zakłada również wdrożenie nowatorskiej technologii na jego przyszłych realizacjach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych